Pořád kolem sebe slyšíme, jak čínské telefony jsou kopírkou a klony iPhonů, přičemž sama značka iPhone kopírovala svého času HTC a jak je to s reklamacemi a cenou a kvalitou a bla bla… To je v podstatě úplně jedno. Každý si najde to své. Ovšem nyní má přijít na trh nový čtyř palcový model iPhone s označením 5se (special edition). Všude čteme oslavné PR články, jaké to bude terno. Souhlasí s tím také analytici?

Takže, podle analytiků, by odhadovaný prodej tohoto modelu neměl být větší než 10 – 12 milionů kusů oproti  prodeji, který deklaruje výrobce, a to 18 – 20 milionů kusů. A proč to? Jak řekl jeden z analytiků Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities „My nepovažujeme produkt za inovativní, ať už jde o tovární zpracování … nebo hardwarovou specifikaci.“. A uvidíme, jestli měl pravdu. Hardware si nový iPhone 5se údajně přebírá ze staršího modelu iPhone 6 (ale kdo ví, spekuluje se také o reinkarnaci 5s).

Každopádně uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, který mívá zákulisní informace z dění ve společnosti Apple a jeho předpovědi se často vyplní sdělil, že tento telefon považuje za hloupý krok, stejně jako u modelu 5c s plastovým tělem. Mezi hlášky, které se šíří internetem ohledně dalšího vývoje iPhone se objevují i následující „Zdá se, že Apple se začíná vracet se do doby, kdy vše co měl, byly jeho osobní počítače, a přitom byl tak zoufalý, že si na to peníze to musel půjčit od Microsoftu.“. Takže se ptáme, je to poslední záchrana Titaniku nebo ticho před bouří?

 

 

Elephone P3000S. Uno de los mejores 4G LTE de ocho núcleos ahora con descuento de 7€ con el cupón GIZP3000S. 2GB de RAM, Gorilla Glass 3, lector de huella al mejor precio de 16GB aqui