Pořád kolem sebe slyšíme, jak čínské telefony jsou kopírkou a klony iPhonů, přičemž sama značka iPhone kopírovala svého času HTC a jak je to s reklamacemi a cenou a kvalitou a bla bla… To je v podstatě úplně jedno. Každý si najde to své. Ovšem nyní má přijít na trh nový čtyř palcový model iPhone s označením 5se (special edition). Všude čteme oslavné PR články, jaké to bude terno. Souhlasí s tím také analytici?

Takže, podle analytiků, by odhadovaný prodej tohoto modelu neměl být větší než 10 – 12 milionů kusů oproti  prodeji, který deklaruje výrobce, a to 18 – 20 milionů kusů. A proč to? Jak řekl jeden z analytiků Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities „My nepovažujeme produkt za inovativní, ať už jde o tovární zpracování … nebo hardwarovou specifikaci.“. A uvidíme, jestli měl pravdu. Hardware si nový iPhone 5se údajně přebírá ze staršího modelu iPhone 6 (ale kdo ví, spekuluje se také o reinkarnaci 5s).

Každopádně uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, který mívá zákulisní informace z dění ve společnosti Apple a jeho předpovědi se často vyplní sdělil, že tento telefon považuje za hloupý krok, stejně jako u modelu 5c s plastovým tělem. Mezi hlášky, které se šíří internetem ohledně dalšího vývoje iPhone se objevují i následující „Zdá se, že Apple se začíná vracet se do doby, kdy vše co měl, byly jeho osobní počítače, a přitom byl tak zoufalý, že si na to peníze to musel půjčit od Microsoftu.“. Takže se ptáme, je to poslední záchrana Titaniku nebo ticho před bouří?