Mrkneme-li na stránky certifikačního úřadu Tenaa, můžeme se dozvědět, co nového připravují čínští výrobci chytrých telefonů. Nu a tentokrát to vypadá, že si společnost Vivo chystá nástupce modelů Vivo X6 a X6 Plus, které se objevily koncem loňského roku.

O těchto telefonech jste se mohli dočíst v Radkově článku, kde kolega poukazuje na to, že jejich výbava poněkud nenaplnila očekávání fanoušků. Kdo ví, možná se blýská na lepší časy. Na stránkách Tenaa se totiž objevil přístroj s kódovým označením Vivo X6S Plus A, jehož název naznačuje, že by se opravdu mohlo jednat o nový kousek z loni představené řady X6.

Podle zveřejněných fotek zde v rámci designu nenajdeme žádné výrazné změny, X6S Plus vypadá na pohled stejně, jako jeho předchůdci. Můžeme tedy očekávat nějakou razantní obměnu parametrů? Rovnou řeknu, že nemůžeme. Vivo X6S Plus bude mít, stejně jako jeho starší bratr X6 Plus, 5,7 palcový displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Procesor by měl být osmi jádrový s taktem 1,8 GHz, ovšem není známo o jaký konkrétní typ procesoru půjde. Chipset doplní 4 GB RAM a 64 GB ROM, u které není uvedena informace o tom, zda ji lze dále rozšířit. Hlavní fotoaparát je 16 MPix s LED bleskem a přední kamera pak 8 MPix. Baterie má kapacitu 3000 mAh a operačním systémem je Android 5.1.1. Seznam uvedených parametrů uzavírají informace o rozměrech a hmotnosti zařízení, které činí 158,16 x 79,94 x 7,7 mm a 190 gramů. Jak jistě sami vidíte, nějaké zásadní inovace se tedy zřejmě nedočkáme.

Datum představení či cena Vivo X6S Plus nejsou známy.