Společnost Zopo bude jedním z čínských zástupců, kteří na konferenci MWC v Barceloně odprezentují svou práci. A především chystaná novinka Zopo Speed 8 se může stát jedním z důvodů, proč se této konference zúčastnit.

Díky odhaleným upoutávkám jsou očekávání víc než vysoká. Zopo Speed 8 má reálnou šanci se stát jedním z prvních (ne-li prvním) telefonů, poháněných deseti jádrovým procesorem Mediatek Helio X20.

Zopo ještě nedávno patřila k těm největším hráčům mezi čínskými producenty smartphonů. Jednalo se o jednu z prvních značek, která se odvážila vstoupit na evropské trhy. Jenže v této branži není nikdy nic jisté a každé zaškobrtnutí může skončit rychlým pádem. Současnost u Zopo bychom mohli označit za vrtkavou, a to i díky ne zrovna povedeným posledním novinkám, které jaksi nemohou vybřednout z průměru šedi.

Společnost se již nějaký ten čas snaží vrátit na výsluní, ale k tomu ji bohužel zatím chybí nějaký produkt, který by jednoduše zaujal. Po delší době by se jím snad mohl stát právě připravovaný Zopo Speed 8. Svými parametry k tomu vybízí.

Zopo Speed 8 dostane do výbavy 2K displej, deseti jádrový procesor Helio X20, 4 GB operační paměti, snímač otisku prstů, USB typu-C, baterii s kapacitou 3600 mAh a nyní také NFC.

Papírově se tento telefon tváří docela zajímavě, dokonce i po designové stránce zaujme. Reproduktor je umístěn na bradě telefonu z přední strany a šasi ze slitiny kovů mu dodává pocit prémiové třídy.

Uvidíme, jestli se Zopo povede tímto kouskem znovu zaujmout fanoušky chytrých telefonů. Pokud ještě přidá ke Speed 8 nějakou tu konkurence schopnou cenovku, mohlo by se jednat o obrození této kdysi populární značky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.