Dnešní článek o Xiaomi Mi 5 bude obsahovat dvě informace. Jak už to tak bývá, jedna je dobrá a ta druhá špatná. Kterou chcete slyšet dřív?

Začneme tou dobrou zprávou. Zdá se, že po více než roce čekání na Mi 5 se konečně dočkáme. Xiaomi totiž uspořádalo takovou mini konferenci, kde bylo potvrzeno, že očekávaný Xiaomi Mi 5 se opravdu objeví po čínském Novém roce, jehož oslavy končí zhruba 13. února/februára. A teď pozor (znějí fanfáry), datum představení je stanoveno na 22. února/februára. U Xiaomi a ve Foxconnu, který je hlavním výrobcem přístroje, všichni makají na plné obrátky, aby bylo vše řádně připraveno a vzhledem k tomu, že je očekávaný obrovský zájem o Mi 5, mají jich vyrobeno už více než 2 milióny kusů. Doufejme tedy, že vše klapne na výbornou.

screenshot.2

Nu a teď zpráva, která asi moc nepotěší. Včera se objevila na čínských Weibo stránkách informace o předpokládané ceně Xiaomi Mi 5. Podle jednoho z uživatelů Weibo by Mi 5 měl stát více než 3500 jüanů, což je dle stávajícího kurzu v přepočtu, bratru, 532 dolarů a podle zdroje by se cena mohla údajně vyšplhat ještě výš. Jde pochopitelně o spekulace, ale znáte to, na každém šprochu je pravdy trochu. Jasně, půjde o high- endový telefon se Snapdragonem 820, ale i u takovýchto přístrojů se setkáváme s cenovkou kolem 3000 jüanů (cca 456 dolarů). Kam se tedy poděla ona vyhlášená cenová politika společnosti Xiaomi?

Pořídili byste si Xiaomi Mi 5 i za cenu vyšší než 500 dolarů? Myslíte si, že Mi 5 může s touto cenovkou na trhu uspět tak, jak je očekáváno? Komentáře pod článkem jsou vám k dispozici.