Na stránkách nám dobře známého čínského certifikačního úřadu Tenaa se objevil přístroj s kódovým označení Lenovo K52t38. Z tohoto kódu bychom mohli dedukovat, že se jedná o Lenovo K5 Note.

Sice byl nedávno představen Lenovo K4 Note, který sama společnost označila jako „KillerNote 2016“, to však nemusí bránit tomu, aby připravili další letošní Note zařízení. Co tedy, dle stránek Tenaa, můžeme očekávat?

Displej by měl mít úhlopříčku 5,5 palce s rozlišením 1080 x 1920 pixelů. Procesor je osmi jádrový s taktem 1,8 GHz a šušká se, že by konkrétně mohlo jít o MediaTek Helio P10. Ten by měly doplnit 2 GB RAM paměti a 16 GB vnitřní paměti s možností rozšíření o 32 GB. Dále se také můžeme dozvědět, že hlavní fotoaparát by měl být 13 MPix a přední kamera 8 MPix. Baterie bude mít kapacitu 3500 mAh a operačním systéme bude Android 5.1. Pokud mrkneme na snímky, tak zjistíme, že nebude chybět ani čtečka otisků prstů a podpora 4G. Rozměry zařízení jsou 152 x 75,7 x 8,49 mm při váze 165 gramů.

Samozřejmě, jak už bývá zvykem v rámci informací z Tenaa, datum uvedení ani cena není známá. Ovšem vzhledem k tomu, že telefon již obdržel certifikaci, je velmi pravděpodobné, že představen bude v dohledné době.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.