Jak psal kolega Radek před čtyřmi dny ve svém článku, firma ZTE koupila doménu své dceřiné společnosti Nubia za 2 miliony dolarů. V tu chvíli se začaly rojit spekulace, co se vlastně chystá. A dnes to již víme. Na včerejší tiskové konferenci společnosti ZTE při příležitosti zahájení veletrhu CES 2016 se totiž zvedla opona.

Není žádným tajemstvím, že značka Nubia je podporována především v Číně samotné a na ostatní trhy se dostává poměrně sporadicky. To by se mělo nyní změnit. Poté, co ZTE koupilo doménu nubia.com, přichází z veletrhu CES nová informace, že tato doména by se měla změnit v multijazykový on-line internetový obchod. Ten by měl dostat modely Nubia do celého světa.

nubia

Kam se tedy Nubia chystá expandovat? Na seznamu jsou Mexiko, Argentina, Velká Británie, Francie, Německo a Španělsko, stejně jako Malajsie a Thajsko. Koncepce jedné z největších telekomunikačních firem světa, ZTE, je tedy vcelku jasná. Podpořit prodej značky Nubia a pomoci jí etablovat se zejména na evropských a latinsko amerických trzích. Počkejme si tedy na nový web společnosti a uvidíme, jak vše dopadne.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.