Již před Vánoci se na našich stránkách objevil článek o zajímavém zařízení, vystupujícím pod označením OnePlus 2 Mini. A ač se na první pohled mohlo zdát, že jde o jakýsi informační šum, šířící se internetem, tak nyní můžeme vše potvrdit díky informaci z certifikačního úřadu TENAA.

Na stole tohoto čínského telekomunikačního úřadu se objevily dva skoro totožné přístroje, z nichž jeden vystupuje pod hlavičkou společnosti OnePlus a druhý pod Oppo. Z minulých zkušeností tímto můžeme potvrdit, že jde o skoro hotovou věc.

Jako zajímavost můžeme označit použití totožných těl přístrojů, navíc shodných se současným tělem na podzim uvedeného OnePlus X.

Hlavním rozdílem mezi X řadou OnePlus a těmito přístroji nalezneme v typu procesoru, kdy v klasické verzi nalezneme postarší Snapdragon 801, avšak v uvedeném přístroji, pak nalezneme, stejně jako v případě vlajkové lodi značky, Qualcomm Snapdragon 810.

Na pozici displeje producent opět umístil osvědčený 5 palcový AMOLED panel s FullHD rozlišením. Očekáváme i možnost rozšíření pomocí karet microSD, nebo operační paměť o kapacitě 3 GB RAM.

Na zadním panelu se nachází fotoaparát s rozlišením 13 MPx, avšak v tomto případě bez laserového autofocusu. Vpředu pak bude k dispozici 8 MPx fotomodul.

Dokumenty certifikačního úřadu TENAA uvádí bílou barvu přístroje a na uvedených snímcích vidíme rámeček v barvě champagne. Otázka tedy zní, jestli telefon společnost uvede jako rozšíření X řady, nebo jako OnePlus 2 Mini.

Ve stejný den se na stole TENAA objevil další přístroj, který by se dal označit jako dvojče výše zmíněného OnePlus. Jedná se o Oppo A30. Jak jsme už naznačili, stejným datem zveřejnění podobnost těchto přístrojů nekončí. Svým způsobem se jedná o dvě totožná zařízení, uvedená pod různými značkami. Co se týče designu, tak jako jediný rozdíl můžeme uvést, že u A30 je uvedena i varianta v černé barvě. Ostatní uvedené specifikace jsou shodné, takže se dá očekávat, že i procesor, operační paměť či fotomoduly budou shodné. Nakonec snad jen otázka, pod jakým obchodním názvem se tento přístroj z produkce Oppo objeví. Spekuluje se o Oppo Find 7s nebo 7b.

Svým způsobem nejde o žádné překvapení, že se na trhu objevují dva skoro totožné přístroje pod rozdílnými hlavičkami OnePlus a Oppo, vezmeme-li v potaz to, že OnePlus vlastně využívá k produkci svých zařízení výrobních kapacit právě společnosti Oppo.

Na druhou stranu to opět rozdmychává teorii, že OnePlus se může stát součástí společnosti Oppo, ač to zatím vedení OnePlus v čele s Carlem Peiem zatím vehementně odmítají.