Společnost Letv se tento rok poprvé zúčastní světové výstavy CES v Las Vegas. Navíc ještě den před oficiálním započetím (6.ledna/januára) celé výstavy zve novým teaserem na uvedení novinkového chytrého telefonu.

Jak asi většina z vás ví, Letv se pohybuje na trhu s chytrými telefony poměrně krátce, ale za tu dobu se z něho pomalu ale jistě stává nový silný hráč v této branži. Současná produkce, spojená s úspěchy na trhu, se totiž ne náhodou podobá další čínské štice, Xiaomi. Rozdíl mezi nimi nalezneme především v zázemí, kde Xiaomi začínalo svým způsobem na zelené louce a Letv má za zády kolos, poskytující streamingové služby, podobné například americkému Netflixu. To vše se projevuje v plánech rychlé expanze i mimo čínský trh, a to do Indie a USA.

A právě oficiální vstup na americký trh si společnost stanovila na právě nastávající CES 2016. No a aby ten vstup stál za to, tak se Letv rozhodlo předstvit svůj novinkový přístroj a dle upoutávky rovnou s novinkovým a velmi netrpělivě očekávaným procesorem Qulacomm Snapdragon 820. Zdá se tedy, že tajenku s tím, kdo uvede první přístroj s tímto procesorem máme asi vyluštěnou. Takže žádné Xiaomi, Samsung nebo snad Oppo, ale Letv bude pravděpodobně tím prvním, kdo se pochlubí tímto titulem.

Letv Le future

Teaser se mimo data s místem uvedení a zvýrazněnými číslicemi 8,2,0 na klávesnici, odkazující právě na použitý procesor, dalšími specifikacemi nechlubí. Z obrázku můžeme tedy jen odhadovat konstrukci s velmi tenkými rámečky.

Ostatní specifikace můžeme zatím dedukovat z dosavadních úniků, které mimochodem zmiňují 4 GB operační paměť, 64 GB vnitřního úložiště nebo hlavní fotoaparát s 21 MPx senzorem. Přední fotoaparát by pak měl být vybaven senzorem s tzv. ultrapixely a rozlišením 4 MPx. Vpředu se očekává 5,5 palcový displej s rozlišením QHD nebo-li 2K, jak už jsme u vyšších modelů Letv zvyklí.

Mimochodem s touto konfigurací daný přístroj dosáhl v AnTuTu na neuvěřitelné skóre, přesahující 133K.

Mimo výše zmíněné specifikace se také spekuluje o ultrazvukovém snímači otisků prstů a novém formátu WiFi 802.11 ad.

Na to, jestli se výše zveřejněné specifikace opravdu objeví v tomto přístroji, však počkejme na dnešní oficiální představení.