Americké Las Vegas se dnešním dnem stává místem, kam se upírají zraky všech fanoušků elektrotechnických novinek. Ano, začíná veletrh spotřební elektroniky CES 2016.

Na místě budou také společnosti Google a Lenovo, které hodlají prezentovat svůj společný počin, Project Tango. Našim pravidelným čtenářům zřejmě není tento projekt neznámým, protože Google se jím zaobírá už od roku 2014 a na našich stránkách jsme se o něm také zmiňovali. Společnosti Lenovo a Google vydali teaser, který upozorňuje na to, že 7. ledna/januára budou Project Tango prezentovat na CES 2016.

lenovo_project_tango_ces_2016_invite

Oč přesně v Projectu Tango jde? Mělo by se jednat o mobilní zařízení s větším displejem a silným kamerovým systémem pro 3D snímání a hlavním účelem této technologie měla být orientace v budovách pomocí 3D navigace. Zařízení bude osazeno dvojicí kamer se širokým úhlem záběru, hovoří se o jedné kameře se záběrem 180° a druhé se záběrem 120°, další kamera pak bude snímat hloubku prostoru v rozlišení 180 x 320 pixelů a následně pak bude vytvořena 3D mapa. Tato technologie by měla pomoci zrakově postiženým k lepší orientaci v budovách, ale může být využita také při návrzích interiérů budov.

V rámci projektu bylo již vyrobeno několik prototypů zařízení, ovšem zatím ani jeden nebyl veřejně prezentován. Tak tedy doufejme, že na CES se už konečně dočkáme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.