Novoroční předsevzetí jsou věc veskrze ošemetná a v drtivé většině případů si lžeme do kapsy, abychom se cítili lépe a radostněji. Jedním z nejčastějších slibů je drobné vylepšení našich už tak skoro dokonalých těl a fyzičky pomocí cvičení a jiné tortury, bohužel se nepočítají populární české disciplíny jako kriglistika případně skok do řeči či vrhání stínu. Proč ale nespojit příjemné s užitečným  a neudělat něco pro zdraví třeba přímo při hraní ?

Možností k pseudo-sportovnímu vyžití při hraní je samozřejmě mnoho, ale když zůstaneme u naší nejpoužívanější Androidí platformy, tak mou maličkost zaujala informace o vývoji skupinky nových her firmou Team 6, které by měly spolupracovat s fitness hardwarem od Blue Goji. Tyto ne až tak drahé bazmeky (zhruba kolem 120$) připojíte na některý z regulérních kardio fitness strojů (jako jsou například rotopedy, eliptické trenažery nebo i některé běžecké pásy) a pomocí propojení s řadou her na telefonu už jen svým výkonem ovlivňujete herního panáka. Podobných her už existuje k propojení s Goji celá řada, ale mezi nové kusy by měl patřit simulátor doručování novin Paper Dash, středověké závodění Castle Kart, nebo poletování helikoptérou Battle Waves. Celý koncept nevypadá vůbec špatně a pro nás věčné lenochy by se tak konečně mohlo na obzoru rýsovat splnění motta „Sportem k trvalé invaliditě“ pomocí některé z chytlavých mobilních her. Takové novoroční předsevzetí by pak mělo i smysl co myslíte ? 🙂

bluegoji-gojiplay-1

Paper-Dash-Android-Game-2

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.