V posledních dnech roku je docela humbuk kolem dceřiné společnosti ZTE, Nubia. Především nákup domény nubia.com způsobil velké pozdvižení, a to díky ceně, kdy ZTE muselo vypláznout celé 2 mega $. S daným nákupem se tedy očekává i další expanze této značky na světové trhy. To potvrzuje i nyní zveřejněný teaser přímo na dané stránce a také na Weibo účtu.

Co si však pod tímto teaserem představit je dost složité. Na upoutávce vidíme zdravici světu a pod ním siluetu smartphonu s datem 5. ledna/januára 2016.

nubia

Buď můžeme očekávat nové zařízení uvedené v tento den, což by mohlo i korespondovat s účastí na CES 2016. Na druhou stranu nemáme moc potvrzených úniků, které by se týkaly nějakého nového přístroje této značky, snad jedině nové generace „Zetkové“ řady, Nubia Z11.

Každopádně tato nová vlajková loď by mohla být z důvodu menšího úspěchu Z9 uvedena přece jenom o něco dříve než se očekává. Navíc dle uniklých informací jde o dalšího kandidáta, ve kterém se očekává procesor Qualcomm Snapdragon 820.

Mimo jiné další specifikace hovoří o 5,2 palcovém displeji s rozlišením QHD (2K), 4 GB operační paměti, hlavním fotoaparátem s 20 MPx senzorem, až 128 GB interního úložiště a systému, běžícím na základech Android 6.0 Marshmallow.

Přesto opakuji, jednalo by se o překvapení. Reálnější verze mluví spíše o oficiálním spuštění globálních stránek nubia.com s vybranými přístroji Nubia.

Abychom měli však jistotu, bude třeba vydržet do 5. ledna/januára 2016. Alespoň máme jeden z dalších důvodů se těšit na začátek roku 2016.