Velká rivalita plane mezi společnostmi UMi a Ulefone a jak se zdá, tento konkurenční boj nekončí, ba právě naopak. Není to totiž tak dávno, co společnost Ulefone oznámila, že je připravena nižší verze jejich oblíbeného Ulefone Paris, Ulefone Paris X.

Uběhlo jen pár dnů a společnost UMi kontruje svým UMi Rome X. Jak příznačné. Také Rome X by měla být nižší verzí původního Říma, ovšem nebyl by to ten správný konkurenční boj, kdyby se UMi nesnažila trumfnout Ulefone a tím trumfem je právě cenovka UMi Rome X, která by se údajně měla pohybovat v relaci 49,99 dolarů. No, tedy!

Jaké potěšení si za 50 dolarů můžeme dopřát? Tedy kromě toho, že podle UMi to bude úplně nejvíc nejlevnější celokovový telefon na světě? Stejně jako Paris X bude i Rome X vycházet z původního designu své vyšší verze. Za nízkou cenu to prý bude velmi prémiový vzhled. Ovšem jak je to tedy s tím celokovovým tělem? Společnost sice tvrdí, že při výrobě bylo použito nerezové oceli, která byla opracována laserem a že přístroj bude velmi odolný a lehký. Tvrdí také, že díky CNC technologii bude mít UMi Rome X štíhlé tělo 7,9 mm a celý přístroj bude takovým malým uměleckým dílem. Je však otázkou, zda se těmto odvážným tvrzením dá věřit.

Co se hardwarové výbavy týče, najdeme zde prý 5,5 palcový displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů a ochranným 2,5D sklem. Procesorem bude čtyř jádrový MTK6580 s 1 GB RAM a 8 GB ROM, kterou bude možno dále rozšířit. Hlavní fotoaparát bude interpolovaný na 13 MPix se snímačem Sony IMX179 a duálním LED bleskem. Na přední straně pak najdeme 2 MPix kameru, interpolovanou na 5 MPix. Baterie bude mít kapacitu 2500 mAh a operačním systémem bude Android 5.1. Telefon bude podporovat jen 3G sítě. Předprodej UMi Rome X by měl odstartovat 11. ledna/januára s tím, že dodáván bude od 25. ledna/januára.

Co na to říkáte? Pořídili byste si za 50 dolarů tento telefon? Komentáře pod článkem jsou vám k dispozici.