Již nějaký ten čas avizovaný smartphone Smartisan T2 stejnojmenné společnosti se dočkal oficiálního představení v rámci konference, pořádané v Národním kongresovém centru v Pekingu dne 29.12.2015. Pojďme si tedy tento zajímavý přístroj představit a srovnat naše očekávání se skutečností.
Konstrukce a vzhled telefonu se podobá již předchozí generaci s tím rozdílem, že u této verze máme vsazené 2.5D sklíčka od Gorilla Glass v kovovém rámečku z obou stran. Oproti předchozí generaci tak není zadní kryt odnímatelný. V porovnání s předchozí verzí to má dvě negativa. Výrobce uvnitř použil baterii s nižší kapacitou a navíc bez možnosti vyjmutí. Dost neobvyklé je i použití fyzických tlačítek. Pod samotným displejem nalezneme tři tato tlačítka a na obou bocích pak ještě tlačítko v podobě kolébky. Všem můžete přiřadit funkce dle libosti, a to díky jejich možnosti naprogramování. Zajímavé řešení použil producent pro zásuvku na SIM kartu, která se schovává právě pod jedním z kolébkových tlačítek.
Uvnitř telefonu pak výrobce umístil šesti jádrový procesor společnosti Qualcomm, Snapdragon 808 s operační pamětí o kapacitě 3 GB RAM. Na výběr budou dvě verze, lišící se kapacitou interní paměti, 16/32 GB. Přední panel je osazen FullHD displejem (1080p) o velikosti 5 palců. Zadní fotoaparát společnost vyzbrojila fotomodulem Sony Exmor RSTM s rozlišením 13 MPx, světelností f/2.0 a OIS stabilizací, přední pak dostal senzor s rozlišením 5 MPx. Telefon podporuje sítě 2/3/4G/LTE. Samozřejmostí je Bluetooth a WiFi modul, který je dvoupásmový (802.11 a/b/g/n/ac). Zklamáním pak může být již zmíněná kapacita použité baterie s pouhými 2670 mAh.
Naopak překvapením je použití zesilovacích audio čipů TI OPA1612 a dále také podpora Dirac HD s funkcí digitálního filtrování pro sluchátkový výstup, včetně oddělení levého a pravého kanálu. Očekává se tedy celkově lepší zvukový přednes v Hi-Fi kvalitě.
Velkou devízou společnosti Smartisan bývá jejich software. A tak i v tomto případě máme nainstalován operační systém Smartisan OS 2.5, ve kterém nalezneme funkce, jakými jsou například střih videa, možnost vytváření GIF souborů, nahrávání akcí z obrazovky telefonu, globální podporou roamingu nebo vzdálené asistence.
Další funkce, jako Smartisan Read, Smartisan Disk pak máme k dispozici v beta verzích, avšak to nebrání jejich používání.
Smartisan T2 se může jevit jako velmi zajímavé zařízeni, co však trochu může zklamat na T2, je jeho nadsazená cena, kterou výrobce stanovil v připadě 16 GB verze na 2499,- juanů (385,- dolarů) a ve verzi 32 GB na 2599,- juanů (400,- dolarů). To z něho dělá méně konkurenceschopnou nabídku ve srovnání s OnePlus 2 nebo Xiaomi Mi4c.
Galerie: