Již nějaký ten čas avizovaný smartphone Smartisan T2 stejnojmenné společnosti se dočkal oficiálního představení v rámci konference, pořádané v Národním kongresovém centru v Pekingu dne 29.12.2015. Pojďme si tedy tento zajímavý přístroj představit a srovnat naše očekávání se skutečností.

Konstrukce a vzhled telefonu se podobá již předchozí generaci s tím rozdílem, že u této verze máme vsazené 2.5D sklíčka od Gorilla Glass v kovovém rámečku z obou stran. Oproti předchozí generaci tak není zadní kryt odnímatelný. V porovnání s předchozí verzí to má dvě negativa. Výrobce uvnitř použil baterii s nižší kapacitou a navíc bez možnosti vyjmutí. Dost neobvyklé je i použití fyzických tlačítek. Pod samotným displejem nalezneme tři tato tlačítka a na obou bocích pak ještě tlačítko v podobě kolébky. Všem můžete přiřadit funkce dle libosti, a to díky jejich možnosti naprogramování. Zajímavé řešení použil producent pro zásuvku na SIM kartu, která se schovává právě pod jedním z kolébkových tlačítek.

Uvnitř telefonu pak výrobce umístil šesti jádrový procesor společnosti Qualcomm, Snapdragon 808 s operační pamětí o kapacitě 3 GB RAM. Na výběr budou dvě verze, lišící se kapacitou interní paměti, 16/32 GB. Přední panel je osazen FullHD displejem (1080p) o velikosti 5 palců. Zadní fotoaparát společnost vyzbrojila fotomodulem Sony Exmor RSTM s rozlišením 13 MPx, světelností f/2.0 a OIS stabilizací, přední pak dostal senzor s rozlišením 5 MPx. Telefon podporuje sítě 2/3/4G/LTE. Samozřejmostí je Bluetooth a WiFi modul, který je dvoupásmový (802.11 a/b/g/n/ac). Zklamáním pak může být již zmíněná kapacita použité baterie s pouhými 2670 mAh.

smartisan T2 nahl

Naopak překvapením je použití zesilovacích audio čipů TI OPA1612 a dále také podpora Dirac HD s funkcí digitálního filtrování pro sluchátkový výstup, včetně oddělení levého a pravého kanálu. Očekává se tedy celkově lepší zvukový přednes v Hi-Fi kvalitě.

smartisan T2 OSnahl

Velkou devízou společnosti Smartisan bývá jejich software. A tak i v tomto případě máme nainstalován operační systém Smartisan OS 2.5, ve kterém nalezneme funkce, jakými jsou například střih videa, možnost vytváření GIF souborů, nahrávání akcí z obrazovky telefonu, globální podporou roamingu nebo vzdálené asistence.

Další funkce, jako Smartisan Read, Smartisan Disk pak máme k dispozici v beta verzích, avšak to nebrání jejich používání.

smartisan T2 01

Smartisan T2 se může jevit jako velmi zajímavé zařízeni, co však trochu může zklamat na T2, je jeho nadsazená cena, kterou výrobce stanovil v připadě 16 GB verze na 2499,- juanů (385,- dolarů) a ve verzi 32 GB na 2599,- juanů (400,- dolarů). To z něho dělá méně konkurenceschopnou nabídku ve srovnání s OnePlus 2 nebo Xiaomi Mi4c.

Galerie: