Velké 9,7″ tablety s Retina rozlišením už dávno nejsou drahým a luxusním zbožím a vedle velmi nadějného Teclastu X98 Air III (psali jsme například ZDE), který mám v současných dnech v pazourách, existují samozřejmě i jiné alternativy. Jednu z takových, která si vybrala stezky neznámé a nevyšlapané je dnešní sleva z Gearbestu v podobě Onda V989 Air s poněkud netradičním hardwarem.

Hardwarové vnitřnosti většiny tabletů čínské produkce poslední doby jsou pod drtivou nadvládou Intelu a ostatní značky jen nesměle paběrkují někde na okrajích. Jedním z takových nesmělých je Allwinner, od kterého jsme se dočkali čipové sady A83T tikající ve zmíněném Onda V989 Air. Papírově se jedná o poměrně silný osmi jádrový čip taktovaný na 2 GHz, ale v reálu to zase taková výkonnostní sláva není i díky archivnější grafice PowerVR SGX 544. Tablet má 2 GB RAM i 16 GB eMMC úložiště a nechybí mu veškerá základní výbava, ať už mluvíme o microSD, micro HDMI slotu nebo baterii o kapacitě 7000 mAh. Design si tento tablet půjčil jak je dobrým zvykem v Číně od iPadu Air a tento název si i drží, naštěstí kopíruje i kvalitní IPS displej s Retina rozlišením 2048 x 1536 pixelů nebo tenké celokovové zpracování. V softwarové oblasti už se žádná revoluce nekonala a najdeme zde pouze postarší Android 4.4.

onda-v989-air-octa-core-a83t-tablette-97-pouces-retina-32go-android-44-kit-kat-bluetooth

Pokud by nějakého odvážlivce tento kousek zaujal, tak je k dispozici u Gearbestu za cenu velmi podobnou zmíněnému Teclast, a to konkrétně za 135,81$, tedy zhruba 3.320 korun českých.