Společnost Letv před několika týdny nejen nám tak trochu zamotala hlavu svým obrazem telefonu s nálepkou nižší střední třídy. Letv S1s se svou dumpingovou cenou a na tu dobu v této třídě nevídanou výbavou, rozhýbalo opět čínský trh. Avšak S1s nebyl jediný avizovaný přístroj Letv. Již od léta víme, i díky uvedenému teaseru, že společnost také pracuje na high-endovém přístroji s procesorem Qualcomm Snapdragon 820.

Současný únik informací nám pravděpodobně prozrazuje většinu specifikací tohoto přístroje, kterým by, dle všeho, měla být nová generace Letv LeMax Pro. Přístroje, který by se tak mohl stát prvním uvedeným zařízením se čtyř jádrovým procesorem Snapdragon 820. To, že půjde o opravdu výkonný telefon nás již přesvědčil nedávný únik z AnTuTu výsledků, kde tento přístroj překonal hranici dokonce 133 tisíc bodů.

LeTV-Snapi-820

Kromě uvedeného Snapdragonu 820 se můžeme těšit i na nový ultrazvukový senzor otisků prstů Qualcomm, což by též mohlo přístroj pasovat na premianta s touto technologií. Zajímavostí na dané technologii je, že možnost použití senzoru se nelimituje krycími materiály, takže může být použit svým způsobem pod čímkoli (sklo, kov, keramika, safír, plast, ale i další). Na bezproblémovou funkčnost by dle Qualcomm nemělo mít vliv ani znečištění styčné plochy, a to třeba mastnotou nebo například vodou. To by jej mohlo přiřadit k nejúčinnějším technologiím v tomto ranku.

Procesoru Snapdragon 820 bude dále dopomáhat operační paměť o kapacitě 4 GB RAM LPDDR4 a na výběr budou také různé verze telefonů dle kapacity interní paměti, a to 32/64/128 GB. Podle prvotních nepodložených informací se zdálo, že velikost displeje bude 6 palců. Ovšem podle stávající zprávy lze usuzovat na velikost 6,33 palce s rozlišením WQHD (2560 x 1440). Hlavní fotoaparát se pak pochlubí rozlišením 21 Mpx a přední dostane 4 Mpx s tzv. ultrapixely, tedy složení senzoru s pixely o něco většími než u obvyklých snímačů.

letv lemax pro

Letv by tuto novinku mohlo představit již na nadcházejícím veletrhu CES 2016, ale to je zatím jen spekulace a na oficiální vyjádření si ještě musíme počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.