Na stránkách čínského certifikačního úřadu Tenaa se objevil přístroj s kódovým označením Huawei KIW-AL20. Při bližším ohledání a pohledu na snímky přístroje však zjišťujeme, že se jedná o telefon značky Honor.

Je ovšem otázkou, zda jde o Honor 7 Plus, o kterém jsme psali v září/septembri letošního roku a dokonce jsme narazili i na video, které ukazuje renderované snímky Honoru 7 Plus. Od té doby se po tomto zařízení slehla zem. Pokud se podíváme na parametry, které jsou u zařízení Huawei KIW-AL20 uvedeny, mohli bychom si klidně zaspekulovat o tom, že právě tohle by mohl být Honor 7 Plus.

Jaké specifikace tedy lze vyčíst z certifikačního listu zmiňovaného přístroje? Displej by měl mít úhlopříčku 5,5 palce při rozlišení 1920 x 1080 pixelů. procesor bude osmi jádrový s taktem 1,5 GHz, takže tipujeme, že se bude jednat o Kirin 950. Operační paměť bude 3 GB a vnitřní úložiště pak 32 GB s možností rozšíření o 128 GB.

Hlavní fotoaparát bude 13 MPix a přední kamera 5 MPix. Neměla by chybět ani podpora 4G LTE, snímač otisků prstů na zadní straně přístroje, kovové rámečky a také kovový design zadního krytu. Předinstalován bude Android 5.1.1. Rozměry telefonu jsou 151,3 x 76,3 x 8,15 mm při váze 158 gramů. Snad už jen dodejme poslední údaj ze specifikačního listu a to ten, že Huawei KIW-AL20 bude nabízen v barvě zlaté, šedé a stříbrné.