Ohodnoťte článek

Čínští výrobci smartphonů měli žně i tento rok. O výsledcích společnosti Meizu za tento rok již psal kolega Marek. Připojme zprávu od společnosti Huawei, kterou jste dost možná ovlivnili i vy (i já mimochodem).

Společnost Huawei se pochlubila na sociální síti Weibo s údajem 100 000 000 prodaných smartphonů, čímž poukazuje na absolutní vítězství na domácí čínské půdě. V rámci světového trhu se tak připojuje k společnostem Apple a Samsung.
P8

Největší úspěchy společnost slaví s modely Huawei P8, revolučním Mate S a Mate 8. Pozitivní reakce také sklízí tolik ze začátku designově kritizovaný model Nexus 6P.

foto2Společnost Huawei naštěstí necílí jen na kvantitu, ale investuje do technologických inovací, což se již projevilo u modelu Mate S. A dobrou zprávou je též sílící tržní podíl na mezinárodních trzích.

Osobně jsem druhým rokem užíval 7″ smartphone Huawei Mediapad X1, který dodnes s mladším bráchou X2, dle mého názoru, nemá konkurenci. A v poměru cena/výkon mě před časem přesvědčil k dvojité koupi do rodiny model Honor 3C. Jenom čas ukáže, jak se bude tento čínský drak dále vyvíjet.

O společnosti Huawei

Společnost Huawei byla založena v roce 1987, kdy jsme doma bouchali do Atari. Společnost má celosvětově přes sto tisíc zaměstnanců a soustředí se na výrobu smartphone, wearables a produkty v oblasti telekomunikací.

watchSpolečnost spolupracovala s IBM a Siemens a momentálně vlastní americkou společnost Symantec (ano s modrým Nortonem). Produkty a řešení Huawei využívá v současnosti více než třetina světové populace.

foto1Společnost Huawei byla agenturou Thomson Reuters vyhlášena jedním ze 100 největších světových inovátorů. Do tohoto výběru se dostala jako jediná čínská společnost. V České republice působí Huawei Technologies od roku 2005 a zaměstnává zde něco přes tři sta lidí (asi mají plno, po kliknutí na odkaz Pracovat u nás to hodí chybu ;/ ).

Nutno v závěru podotknout, že ohledně společnosti Huawei byly také slyšet termíny jako „špionáž“, což v souvislosti se síťovými komponenty nedělá tu nejlepší reklamu.Také terminus „krádež patentů“ moc společnosti nelichotí.

Mimochodem, Huawei se vysloví jako hwa: wei a pokud jde o překlad, může to znamenat něco jako „úspěch“, „velkolepý“.

Slovo „Hua“ samo o sobě znamená „květina“, pěkná, že?

 

logo

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.