Společnost Zopo o sobě opět nechává slyšet a my můžeme být rádi, že pokračuje v konkurenčním boji. Ten je díky přílivu nových značek stále těžší, z čehož bychom jako spotřebitelé měli těžit lepší kvalitou a nižšími cenami (škoda toho podmiňovacího způsobu).

Stejně tak společnost Mediatek, producent procesorů pro většinu smartphonů z Číny, postupně propouští informace o chystaném high-end procesoru Helio X20.

Toto snoubení značek by mělo spatřit světlo světa v prvním čtvrtletí příštího roku 2016.

how_noZopo se prsí tím, že tento nový telefon bude výjimečný po designové stránce. Co si pod tím představit? Těžko říct, zvláště, když ZOPO z této novinky neukázal ani růžek. Na druhou stránku, ZOPO publikovalo fotografii tuctových smartphonů (viz obrázek výše) s tím, že takto jejich nový telefon vypadat nebude.

Nu, vypadá to spíše na spis z oddělení marketingu, a to je škoda. Uživatelé volají po funkční GPS, silnější baterii, lepší sw podpoře a lepší cenové politice a ani šampión Jorge Lorenzo nezachrání frustraci uživatelů. Tak uvidíme, jestli nás ZOPO příští rok bude něčím (pozitivním!) šokovat.

Pokud jde o nový procesor Mediatek Helio X20, nejsme naštěstí odkázáni pouze na společnost ZOPO. Nový telefon s tímto procesorem plánuje také společnost Xiaomi, Doogee, Meizu, Elephone, Oukitel, o kterých jsme vás již informovali, jestli jste nečetli, mrkněte aspoň na Meizu, a to jsou, přátelé, jiní sekáči.