Společnost UMi objevila Ameriku, respektive USB typu C. Tímto konektorem je osazen jejich novinkový přístroj UMi Iron Pro. Samozřejmě společnost odkazuje na to, že tato technologie se již stává standardem v high-endových zařízeních a proto i oni umístili USB-C ve svém Iron Pro, který aspiruje na zástupce telefonu vyšší třídy.

Klady použití tohoto konektoru jsou poměrně jasné. Uživatelé již nemusí mít obavy o to, zda správně zasunuli kabel při nabíjení přístroje, protože USB-C je vlastně oboustranně zaobleno na rozdíl od USB-B. Navíc je všestranně použitelný jak pro telefony tak i například notebooky či jiné periférie a v budoucnu bychom se tak mohli dočkat univerzálních doků. Některé společnosti jako je například Asus již používají u svých nejnovějších modelů oba porty (USB-B i USB-C), takže můžeme předpokládat, že doba přechodu pouze na USB typu C se zkracuje.

UMi_USB_C

UMi upozorňuje na to, že pro implementaci USB typu C je zapotřebí nejnovějších technologií a materiálů, což se také odráží na koncové ceně zařízení. Jim se ovšem u jejich UMi Iron Pro podařilo i přesto udržet cenovou hladinu telefonu na nízké úrovni, takže uživatelé mohou počítat jak s moderní technologií, tak zároveň s cenou, která nezatíží jejich peněženky.