TV Boxy značky Minix mám rád, tím se netajím. Minimálně od recenze modelu Minix Neo X8-H Plus jsem zvědav na každý další kousek, se kterým Minix přijde. Nyní je to Minix Neo U1.

Jako každý lehce postižený zálibou v technických hračkách i já se po jisté době používání toho či onoho gadgetu začnu poohlížet po novém. A nejinak tomu je i v případě mé domácí kouzelné krabičky u televize, která má již pár měsíců odslouženo a tak by to chtělo lehce inovovat. A jedním z adeptů je i nový model Minix Neo U1. Ten sice nepřináší žádnou revoluci do tohoto segmentu, ale přichází s drobnými vylepšeními, které onen upgrade v mých očích mohly obhájit.

Jeho základem je čtyř jádrový chipset Amlogic S905 s GPU Mali-450, 2 GB RAM, 16 GB ROM, které lze dále rozšířit díky slotu pro SD kartu až o 64 GB, podporou dual band Wi-Fi 802.11 ac a 4K HEVC hw dekódování až 10bit 4K@60fps. Nechybí Bluetooth ve verzi 4.1 a z portů zde najdeme SPDIF, gigabitový Ethernet, již zmíněný slot pro SD kartu, 3x USB 2.0, OTG, 3,5mm jack a HDMI (konečně) 2.0. Nad tím vším ční Android ve verzi 5.1.1 s klasickým upraveným launcherem od Minixu a předinstalované XMBC.

Cenově se tento Minix pohybuje okolo 130 dolarů a tady vám k němu, kromě obligátního dálkového ovládání, přihodí i praktickou mini klávesnici.