Není to tak dlouho, co nám čínský obr Huawei naservíroval svůj novinkový high-endový phablet Huawei Mate 8. A tento model se ještě nestačil ani pořádně podívat na mimočínské trhy a již tu máme informaci o dalším připravovaném high-endovým kousku z dílen Huawei. Protentokrát se jedná o stěžejní řadu značky, Huawei P9.

Asi nejviditelnější změnou oproti P8, by mělo být přidání skeneru otisků prstů. Ten u „osmičky“ ještě schází, jako jednomu z mála high-endových zařízení uvedených v tomto roce. Jaká bude použita technologie nám zatím není známo, dá se však předpokládat, že půjde o osvědčený modul, který nalezneme nyní například v Huawei Mate 8 nebo Mate S nebo i v cenově dostupnějším Honor 7. Otázka zní, jestli jej najdeme jako u výše jmenovaných na zádech přístroje, nebo se přesune na přední panel. Tipujeme však, že zůstane vzadu.

Dalším novým, ne však v portfoliu společnosti Huawei/Honor, a ne přehlédnutelným prvkem, by mohlo býti zařazení duálního hlavního fotoaparátu. Alespoň lze tak usuzovat dle níže uniklých snímků. Podobné řešení nalezneme již třeba u Honoru 6 Plus. Senzory by pak mohly mít podobné rozlišení 8 Mpx nebo dokonce vyšší, navíc doplněné o fázovou detekci PDAF.

Huawei P9 leak

S největší pravděpodobností se uvnitř telefonu setkáme i s nejnovějším čipem domovské produkce HiSilicon Kirin 950, doplněným grafikou Mali-T880 MP4 GPU. Tuto kombinací již nalezneme v novinkovém Huawei Mate 8. Kirin 950 se skládá ze dvou clusterů s architekturou big.LITTLE. Tzn. uvnitř najdeme jeden silnější cluster, vybavený jádry ARM Cortex A72 a v úspornější části pak najdeme čtyři jádra A53. Vše doplní předpokládaná operační paměť s kapacitou 4 GB LPDDR4 a interní úložiště začínající na kapacitě 32 GB.

Překvapující by pak mohlo být nasazení displeje s rozlišením 2K (QHD). Huawei se totiž dlouho zdráhal použití těchto panelů s argumentací, že FullHD formát je plně dostačující (a svým způsobem měl i pravdu). Nyní se však zdá, že nastal čas změn a v dalších high-endových přístrojích od Huawei bychom se mohli setkávat s displeji QHD. V případě „Pé devítky“ by se mohlo jednat o 5,2 palcový 2K AMOLED panel.

Co se týče termínu představení, tak nejvíce se asi skloňuje březen/marec 2016.