O Chuwi Vi8 Plus už jsme psali zhruba před 14 dny (článek k dispozici ZDE) jako o rychlé odpovědi na uvedení Xiaomi MiPad 2 a Chuwi světe div se opravdu drží slovo a na konci prosince jsme se tak dočkali jeho vydání a uvedení do prodeje. Rychlost uvedení možná souvisí s dalším odkladem vydání Hi8 Pro (psali jsme ZDE) a ve firmě usoudili, že velmi podobné Vi8 Plus pomůže narychlo zaplácnout díru na trhu.

Podobnost s Hi8 Pro opravdu není čistě náhodná a Chuwi Vi8 Plus je kromě změny rozlišení 8″ displeje na slabších 1280 x 800 pixelů a designu vyvedeném v černé barvě zcela identickým tabletem. Najdeme zde tedy Intel Atom X5-Z8300, 2 GB RAM, 32 GB eMMC úložiště, microHDMI výstup, 4000 mAh kapacitu baterie, USB-C 3.0 a předinstalované Windows 10. Prozatím to vypadá i na identickou cenu, protože Chuwi Vi8 Plus je k mání za 99$ což naprosto odpovídá předprodejové ceně Hi8 Pro. Takže uvidíme jak moc se budou tyto modely navzájem kanibalizovat, protože papírově by se asi vyplatilo počkat na lepší verzi (pokud tedy někdy opravdu vyjde :P).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.