Mezi společnostmi Ulefone a UMi se v poslední době rozhořela obrovská rivalita. Vzájemně si podkopávají nohy a přetahují se, kdo z nich dělá horší, případně lepší telefony. Tak trochu to připomíná ryze klučičí záležitost porovnávání velikosti pindíků, přestože my holky víme, že na velikosti zas až tak nezáleží. 😀

Zanechme však rádoby vtipných průpovídek a pojďme se mrknout na srovnání Ulefone Paris a UMi Rome ve videu. Vzhledem k tomu, že srovnávací video vzešlo z dílny Ulefone, tak už je předem jasné, že Paříž z tohoto klání vychází jako vítěz. Když si ovšem pročteme reakce v komentářích či fórech, tak je to tak trochu Pyrrhovo vítězství.

UMi Rome je prý kopií Samsung S6 a údajně se chlubí, že je nejlepším telefonem s 3 GB RAM a osmi jádrovým procesorem v rámci poměru cena/výkon. Při srovnávacím testu s Ulefone Paris podle videa vyšlo najevo, že Rome má pouze dvou bodový dotykový displej, přičemž Paris deseti bodový. Tím by měl Ulefone Paris jasně navrch při hraní her. Navíc má údajně displej UMi Rome nižší jas a ve spánkovém režimu vypadá spíš jako šedý než černý.

Přestože Řím vypadá opravdu na první pohled lépe než Paříž, vnitřek telefonu už tak dobře nevypadá a jeho zpracování je prý ledabylé. Ve videu je poměrně jasně vidět, že po vyndání baterie je plastové lůžko poněkud hrbolaté, což by mohlo mít vliv na správné usazení baterie.

Resumé je asi takové, že společnost UMi svůj přístroj lehce odflákla a použila levné a zřejmě i méně kvalitní materiály v rámci snížení nákladů. S tím, samozřejmě, jde ruku v ruce nižší cena telefonu. Ale nakonec asi bude nejlepší, když se na celé video v klidu podíváte a obrázek si uděláte sami. Vaše nárzory pak můžete napsat do komentářů pod článkem.