Hisense není značkou, která by byla nějak extra známá nebo aktivní na poli telefonů, ale například odborníci na televizory by nám mohli určitě přispět slovy chvály z jejich oblasti. Přesto se však tento čínský výrobce snaží prorazit i s menšími gadgety a například tablet Hisense Sero 8 s tloušťkou pouhých 6.35 mm způsobil zhruba před rokem slušný rozruch (psali jsme ZDE). Stejně tak se novinářům na berlínském IFA před několika měsíci líbil i předváděný telefon Hisense C1, který se teď dostává do čínského prodeje.

Hisense C1 se snaží ohromit hned na první pohled a díky celokovové konstrukci a tloušťce 5.73 mm se mu to bezpochyby daří. Důraz na ultratenký design je opravdu hlavním tahákem tohoto telefonu, protože ačkoliv použitý hardware není špatný, tak se o nic revolučního rozhodně nejedná. Displej s úhlopříčkou 5.5″ má sice jen HD rozlišení 1280 x 720 pixelů, ale na druhou stranu se jedná o kvalitní AMOLED s velmi tenkýmí rámečky. Výkon pak zajišťuje Snapdragon 615 spolu se 2 GB RAM a 16 GB úložného prostoru rozšiřitelného díky podpoře microSD karet. Zadní fotoaparát je 13 Mpix senzor s podporou PDAF, přední selfie kamerka je pak 5 Mpix. Telefon má podporu ryhlého nabíjení, 2300 mAh kapacitu baterie a předinstalovaný Android 5.1 Lollipop. Pro jeden moderní prvek se však místo našlo, protože Hisense C1 podporuje VoLTE a tato technologie se podle mnohých v příštích měsících a letech dočká značné popularity.

16-151214134Z1

Ke koupi je zatím pouze přes čínské operátory a uvidíme, kdy a jak se dostane do volného prodeje. Cena  prozatím moc nepotěší, protože 1999 juanů (asi 308$) je vzhledem k hardwaru docela drakonických. Ale za efektní vzhled se prostě platí a nepochybuji, že Hisense C1 si svoje kupce najde, líbivý je na to dost 🙂

16-151214134Z1-50

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.