Před pár dny jste se na našich stránkách mohli seznámit se dvěma modely chytrých telefonů, které byly doposud tak neznámé, že jejich představení mírně uniklo i naší pozornosti. Ovšem náš všemi mastmi mazaný šéfredaktor Karel to promptně napravil a podrobně se o nich rozepsal. A dobře tak, protože oba Cong Metal, občas též přezdívané Shallots, rozhodně za pozornost stojí.

V Karlově článku jste se mohli dočíst, že oba přístroje mají nejen zajímavé parametry, ale také jejich ceny naznačují solidní poměr cena/výkon. Dnes vám tedy můžeme oznámit, že „Šalotky“ se objevily v předprodeji a my tedy nyní známe jejich cenovku pro globální trh. Pojďme si však zopakovat a upřesnit jejich parametry.

První z obou telefonů QCong Metal má 5,5 palcový IPS displej s FullHD rozlišením (1920 x 1080 pixelů) a jemností 401 ppi. Procesorem je osmi jádrový, 64 bitový MTK6753 s taktem 1,5 GHz, ten doplňují 3 GB RAM a 16 GB ROM s možností rozšíření o 128 GB. Hlavní zadní fotoaparát je 13 MPix se clonou f/2.0, přední kamera má pak rozlišení 8 MPix. Baterie má kapacitu 3050 mAh a operačním systémem je Android 5.1. Nechybí ani čtečka otisků prstů. Telefon je DualSIM s hybridním slotem. Měl by podporovat LTE. Ovšem pokud nahlédneme do specifikací, které přeprodejce umístil na své stránce, tak zde najdeme podporu frekvencí 4G: FDD-LTE 1800/2100/2600 MHz. Nicméně cena tohoto přístroje je poměrně příznivá a až tak dramaticky se od původní čínské cenovky nezvedla. Nižší verzi QCong Metal můžete předobjednat zde za cenu 158,57 dolarů.

1959

Druhý model  QCong Metal, tedy ten, který by měl mít poněkud vyšší specifikace, byl avizován s 6 palcovým displejem s 2K rozlišením a procesorem Snapdragon 810. Pokud ovšem nahlédneme do specifikačního listu, umístěného na stránkách přeprodejce, najdeme zde parametry víceméně shodné. Jediným rozdílem je zde kapacita RAM a ROM paměti, která činí 4 GB a 128 GB. Všechny ostatní parametry včetně 5,5 palcového displeje s FullHD rozlišením a osmi jádrovým procesorem MTK6753 zůstávají stejné jako u výše zmiňované verze. Těžko v této chvíli říci, zda přeprodejce uvedl chybné informace ve své nabídce, nebo se nakonec výrobce rozhodl jinak a do prodeje pustil verzi s jiným procesorem a jinou úhlopříčkou displeje a jeho rozlišením. Ať tak či tak i tuto verzi si můžete předobjednat zde za cenu 375,87 dolarů.