Na začátku týdne jsme si nastavili takový pěkný trend, kdy si v poledním okénku pustíme video. Dnes tomu nebude jinak. Ovšem dnes si nedáme video likvidačního charakteru, naopak si pochutnáme na pohyblivých obrázcích, které nám představí novinku ze stáje Bluboo. A tou je Bluboo X9.

Pokud se ptáte, jaké jsou parametry tohoto nového kousku, tak vězte, že JDI displej má úhlopříčku 5 palců s FullHD rozlišením a 2.5D zakřivením. Procesorem bude osmi jádrový, 64 bitový MT6753, který doplní 3 GB LCDDR3 RAM a 16 GB eMMC ROM. Hlavní zadní fotoaparát bude mít rozlišení 13 MPix se clonou f/2.2, přední pak 5 MPix.

Výrobce slibuje kovový rámeček, opracovaný CNC technologií, baterii o kapacitě 2500 mAh a čtečku otisků prstů, umístěnou na zádech telefonu. Neměla by chybět podpora OTG a LTE FDD: B1/B3/B7/B20. Operačním systémem bude Android 5.1. Přístroj by měl jít do prodeje 20. prosince/decembra za předpokládanou cenu 149,99 dolarů.

Pokud dobrých zpráv z Bluboo nemáte pro dnešek dost, tak tady máte ještě jednu. V přípravě a testování se momentálně nachází další kousek, který by se měl honosit názvem Picasso. O něm tedy víme pouze to, že displej by měl být chráněn safírovým sklem. Zda se jeho design ponese v duchu kubistického období malíře, jehož jméno si telefon vypůjčil, těžko říci, ale každopádně společnost tvrdí, že Picassův vzhled bude elegantní. Inu, nechme se překvapit.

bluboo_picasso