Je to již nějaký ten pátek, kdy OnePlus představilo svou druhou řadu chytrých telefonů pod označením OnePlus X. Do současné doby bylo však možné objednat pouze jednu ze dvou uvedených variant, a to prostřednictvím oficiálního prodejního kanálu OnePlus. Pokud jste tedy zatoužili po keramické edici (OnePlus X Ceramic Edition) a současně nejste obyvateli Říše středu, měli jste zkrátka smůlu. To se však dnešním dnem mění a po USA a Indii se EU přiřadilo k oblastem, kde tuto limitovanou verzi telefonu je možno oficiálně objednat prostřednictvím OnePlus stránek.

Keramická edice OnePlus X je vyráběna ze zirkonové keramiky. Technologie výroby tohoto materiálu zrovna nepatří k těm jednoduchým. Samotné zpracování trvá až 25 dnů, a tak se společnost rozhodla uvést na trh pouze limitovaný počet 10.000 kusů. Telefon je nyní dostupný via OnePlus.net obchod, avšak opět pouze skrze pozvánkový systém. Cena přístroje s přihlédnutím na exkluzivitu činí 9.499,- Kč. Ještě snad jen podotknu, že na danou verzi se nevztahují klasické pozvánky, ale musíte získat přímo pozvánku určenou pro prodej OnePlus X Ceramic Edition. V současné době probíhá soutěž o 20 takovýchto pozvánek na OnePlus Instagram. Společnost také sdělila, že tyto pozvánky začne v nejbližší době rozesílat na maily členům OnePlus komunity.

A čím se vlastně liší tato verze od klasické verze OnePlus X Onyx? Svým způsobem pouze použitým materiálem na výrobu zad přístroje a svou exkluzivitou. Ostatní specifikace jsou do značné míry shodné s klasickou verzi. Pro osvěžení si stěžejní parametry zopakujme. Telefon je vybaven 5 palcovým displejem AMOLED s rozlišením FullHD (1080p). Uvnitř najdeme čtyř jádrový procesor Snapdragon 801 s grafikou Adreno 330 GPU, operační paměť o kapacitě 3 GB RAM a interní úložiště s 16 GB ROM. Zadní fotoaparát využívá fázové ostření a jeho senzor má rozlišení 13 Mpx. Vpředu pak najdeme fotoaparát s rozlišením 8 Mpx. Telefon je duální, kdy jeden ze slotů slouží případně i pro rozšíření interní paměti microSD kartou. Přístroj běží na operačním systému Android 5.1.1 Lollipop s nadstavbou OxygenOS.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.