Produkce a následný prodej chytrých telefonů je, jak se zdá, natolik zajímavým podnikatelským odvětvím, že svůj zrak k němu obracejí nejen malé startupy, ale také ti, kteří se na tomto poli nikdy nepohybovali. To je případ Andyho Rubina, spolutvůrce populárního operačního systému Android.  I když v jeho případě nelze tvrdit, že by o chytrých telefonech nevěděl zhola nic.

Andy Rubin byl členem Google týmu od roku 2005 až do roku 2014, kde kromě spolupráce na vývoji Androidu, pracoval také jako manažér robotické divize.  Po odchodu z Google založil nadaci, která investuje do různých startupů a inovačních projektů, zabývajících se robotikou.

A právě v těchto dnech se mluví to tom, že Andy Rubin hledá inženýry a vývojáře pro svůj další projekt, kterým by měl být mobilní startup. Měl by být patrně financován z Rubinovy nadace, kde se jen během jednoho roku podařilo nashromáždit zhruba 300 miliónů dolarů. Zatím není zcela jasné, zda Rubin chce novou společnost, zabývající se výrobou high-end smartphonů jen financovat nebo i stanout s jejím vedení. Každopádně bude velmi zajímavé sledovat vývoj tohoto projektu. Bude to společnost zaměřená na výrobu luxusních telefonů nebo se snad zaměří na nějaká výrazná inovativní řešení? Či snad půjde o podobnou záležitost jako je OnePlus, kdy půjde především o to, jak vyrobit co nejvíc za co nejméně a pokud možno nejlépe.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.