Fanoušci společnosti OnePlus jistě ještě vzpomínají na časy, spojené s další společností oblíbenou mezi vyznavači alternativních ROM, s Cyanogen Inc. Právě plodem této spolupráce se stal velmi podařený a úspěšný telefon za velmi nízké náklady, OnePlus One. No tedy do doby, než se oba tábory rozkmotřily. S odstupem času by se dalo říci, že Cyanogen svým způsobem dopomohl značce OnePlus k jejímu strmému nástupu v celosvětovém měřítku a OnePlus naopak dopomohl rozšířit pojem CyanogenMod snad i mezi odpůrce Androidu. Každopádně po „indické kauze“, která obě společnosti dohnala až k soudním sporům, logo CyanogenMod ze zad OnePlus One definitivně zmizelo a společnost spustila vývoj své nadstavby operačního systému pod názvem OxygenOS.

Ačkoli partnerství mezi oběma společnostmi by se dalo jednoduše definovat slovy „bod mrazu“, tak Cyanogen přesto přislíbil pokračovat v podpoře ROM pro OnePlus One, přesněji v podobě aktualizace na CyanogenMod 12, se základem na Android 5 Lollipop.

OnePlus 2 out2

Jak už víte, tak nový model OnePlus 2 byl již vydán s vlastním operačním systémem OxygenOS. Teď však svitla fanouškům populárního CyanogenModu šance, že by se v blízké době mohlo dostat i na jejich zařízení. Alespoň tomu nasvědčují informace a již existující soubory na jednom z úložišť zdrojového kódu GitHub.

Na rozdíl od uživatelů „jedničky“ bude v tomto případě nutný root přístroje a poté samotnou ROMku „blesknout“ do přístroje pomocí recovery menu TWRP, čímž za prvé pravděpodobně ztrácíte nárok na garanci a také riskujete možnost si vytvořit z vašeho přístroje obstojnou „cihličku“. Takže pokud se k tomuto kroku rozhodnete, buďte obezřetní a hlavně si uvědomte, že vše děláte na svou zodpovědnost. Dostupné by měly být dokonce dvě verze, CyanogemMod 12.1, jedoucí ještě na základu Android 5 Lollipop a verze CyanogenMod 13, která je již postavená na Android 6.0 Marshmallow.