Jak jsme vás již informovali minulý týden, měl by tento čtvrtek 3. prosince/decembra spatřit světlo světa model Xiaomi Mi 4 s operačním systémem Windows 10.

Jaký bude výsledek několikaměsíční známosti společnosti Xiaomi a Microsoft? Půjde o dlouhodobý trvalý vztah, nebo je to jen přechodná zamilovanost? To zřejmě dnes neví ani šéf Xiaomi Lin Bin ani šéf Microsoftu Satya Nadella.

My však můžeme být rádi, že nezůstalo jenom u projektů a experimentů. Lin Bin tuto skutečnost včera potvrdil svým příspěvkem na sociální síti Weibo, na což okamžitě kladně zareagovalo již přes 2500 uživatelů.

xiaomi_windows10

 

K tomuto vyjádření připojil další informace jeden z vývojářů Xiaomi, vystupující na Weibo pod uživatelským jménem RanGer. Pro Windows 10 bude zatím připraven „pouze“ model ve verzi s LTE. Celý proces přeflešování by měl být „super jednoduchý“ pomocí nástroje MiFlash a měl by trvat zhruba jednu minutu.

Odborníci se domnívají, že půjde o stabilní verzi ROM a ne o jen o BETA verzi. To se ale uvidí časem. I to, jestli „stable ROM“ je hodna tohoto označení i v praxi.

mi-4-on-windows-10

Zprávy podobného typu (Xiaomi MiPad 2) působí ve světě slušné erupce mezi uživateli Android. Rozporuplné pocity z dlaždic, (polo)prázdný Windows Store. Na straně druhé existuje spousta Android fanoušků, kteří jsou (dobrovolně či nuceně) zároveň Windows uživateli na desktopu. Potom vidina užívání a udržování jednoho systému může být pro některé lákavá.

Dali byste Windows 10 šanci alespoň na vyzkoušení? Napište.