Vydání nového Xiaomi MiPad 2 zvedlo stavidla reakcí z konkurenčních vod, čemuž jsme se podrobněji věnovali včera s výběrem toho nejlepšího sarkastického ze sociální sítě Weibo. Ale nezůstalo jen u posměšků a od Chuwi jsme se dočkali informace o vydání nového modelu v průběhu prosince/decembra, který byl postaven na roveň právě MiPadu 2. Nejednalo se o plnohodnotné představení, nýbrž pouze o jakousi vyprovokovanou ochutnávku, ale něco málo jsme se o připravovaném Chuwi Vi8 Plus přece jen dozvěděli.

Z označení už je jasné, že půjde o 8″ tablet a protože řada „Vi“ má vždy nižší rozlišení než plnotučná „Hi“, tak se s největší pravděpodobností dočkáme 1280 x 800 pixelů. Použití čipsetu řady Cherry Trail je také jasné, ale dá se pouze spekulovat, že opět půjde o slabší Atom X5-Z8300. Chuwi se také pochlubili HDMI portem, USB-C konektorem a předinstalovanými Windows 10, ale tím výčet informací končí. Můžeme tak doufat v zázrak, například v podobě dualbootu, protože Windows-only 8″ tablety jsou opravdu slepou vývojovou větví. Nemyslím, že Chuwi Vi8 Plus by měl ambice ohrozit přímo zmíněný MiPad 2, ale hodně uživatelů dává přednost vyššímu výkonu a výdrži baterie díky nižšímu rozlišení, takže by mohl kanibalizovat prodeje Hi8 Pro.

Chuwi-vi8-plus-is-coming

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.