ZUK, dceřinka Lenova, jistě není našim čtenářům neznámá, a to zejména proto, že jsme již měli to potěšení nedávno recenzovat jejich první vlaštovku ZUK Z1. No a zdá se, že ZUK neusíná na vavřínech a na příští rok chystá novinku, která by opět mohla zaujmout fanoušky čínských mobilních technologií.

Mělo by se jednat o přístroj s pracovním názvem ZUK Z2, o kterém toho, pravda, zatím mnoho nevíme, ale šušká se cosi o procesoru Snapdragon 820 a k tomu se na čínských sítích začínají objevovat rendery, které nenápadně signalizují otočnou hlavní kameru. A to by mohla být poměrně zajímavá a unikátní záležitost.

Ano, možná namítnete, že něco podobného už tady bylo u Oppo N1. Bylo. Jenže Oppo se otáčelo vertikálně, kdežto ZUK to pojal horizontálně o 360°, a to je právě to unikum.

Bohužel, tyto rendery jsou zatím to jediné, čeho se nám o nástupci ZUK Z1 dostalo. Nicméně si může tak trochu zaspekulovat o jeho parametrech, a to s ohledem na specifikace ZUK Z1. Když už tam chtějí dát otočný foťák, tak přeci s ostatními parametry nepůjdou dolů, že? Takže můžeme předpokládat, že Z2 bude mít minimálně 64 GB ROM, zřejmě i kovový rámeček a 2.5D sklo. A v souvislosti s procesorem Snapdragon 820 bychom mohli počítat i s rychlým nabíjením.

To vše je ovšem jen taková ta „domácí internetová šuškanda“, takže je třeba to brát s rezervou a nadhledem. Vyčkejme raději nějakých reálnějších informací přímo ze zdrojů ZUK.