V úterý představený Xiaomi Mi Pad 2 se nám odhalil v plné parádě a myslím, že je na co se těšit, alespoň po stránce designu a poměru výkon/cena. Na druhou stranu jsme asi více očekávali od hardwarové výbavy, a to i třeba na úkor představených cen. Ačkoli se hodně spekulovalo o dualbootu, kde by vedle sebe existovaly možnost spustit tablet buď v Android nebo Windows 10 prostředí, tak se nakonec tato informace nepotvrdila. Předevčírem byla představena především verze s operačním systémem MIUI 7, postaveném na základech Android 5.1 Lollipop.

Přesto Xiaomi ohlásilo, že později uvede verzi Mi Pad 2 i s operačním systémem Win10. Na samotné úterní prezentaci jsme si museli vystačit pouze s jedním snímkem, avizujícím tuto verzi. Nyní však máme několik dalších snímků, zobrazujících právě Mi Pad 2 s běžícími Windows 10. Takže si můžeme udělat o něco lepší představu, jak to asi bude vypadat v reálu. A musíme kvitovat, že „desítky“ tabletu sluší, a to i díky zvolené velikosti displeje 7,9 palce.

Mi Pad 2 s Windows by měl v základu přijít s vyšším úložným prostorem, tedy 64 GB, což je jen ku prospěchu věci. Ostatní specifikace zůstanou stejné. Pokud si chcete zopakovat další parametry tabletu, odkážu vás na článek Martina, který již vše pěkně popsal zde. Cena by měla být také shodná, a to s verzí 64 GB v MIUI prostředí, tedy 1299,- juanů (zhruba 203 dolarů). Předběžné informace hovoří, že verze Xiaomi Mi Pad 2 s Win 10 se objeví na trhu ještě do konce roku.