Ohodnoťte článek

Mnozí z nás jistě očekávali od úterní Xiaomi prezentace, když už ne přímo představení očekávaného Mi 5, tak alespoň nějakou informaci, kdy se Xiaomi Mi 5 dočkáme. Touto otázkou se také zaobírali čínští novináři a vydali se přímo za tím nejpovolanějším, CEO Xiaomi, Lei Junem.

Ten však pouze řekl, že Xiaomi Mi 5 bude proklatě dobrý telefon, na který se rozhodně vyplatí čekat. Takže se opět nacházíme v bodě nula a můžeme jen odhadovat a doufat, že Mi 5 uvidíme začátkem příštího roku. Ostatně je veřejným tajemstvím, že se Xiaomi snaží zrychlit vývojové procesy, tudíž by se měla zkrátit doba od ukončení vývoje k představení zařízení.

Je nutno také přiznat, že o Xiaomi Mi 5 se mluví už od začátku letošního roku, kdy všichni předpokládali, že minimálně jeho prototyp bude prezentován v lednu/januári na CES 2015, což se, jak víme, nestalo. Poté se začalo horlivě spekulovat o tom, že se konečně dočkáme v létě. Mezi tím se objevily zprávy o problémech s procesorem Snapdragon 810, který Xiaomi údajně chtěla u Mi 5 použít a z tohoto důvodu bylo odloženo i datum prezentace do doby, než Qualcomm připraví svůj novinkový Snapdragon 820, který by se podle všeho měl začít objevovat v prvních přístrojích někdy na počátku roku 2016.

V rámci tohoto dlouhého čekání kolem sebe Xiaomi Mi 5 vytvořilo auru naprosté dokonalosti a ještě před svým oficiálním představením zastiňuje některé z vlajkových lodí konkurentů. Kdy by se tedy, podle spekulací, měl Xiaomi Mi 5 konečně objevit? Začátkem příštího roku někdy v období mezi CES 2016 a MWC 2016. A pokud by vás zajímalo, zda se Mi 5 dostane i na globální trhy, tak si musíte vystačit s odpovědí Lei Juna, který řekl, že čínský trh zůstává i nadále hlavním cílem společnosti a sekundárními trhy jsou pak Indie, Indonésie a Brazílie.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.