Dneškem bych rád odstartoval krátký seriál článků, kterými se vás budeme snažit upozornit na zajímavé tipy, které byste si (nebo svým blízkým) mohli nadělit pod stromeček. Já dnes začínám s TV Boxy a představím vám tři zástupce, kteří si, dle mého soudu, zaslouží pozornost. Mějte prosím na paměti, že se jedná o omezený a subjektivní výběr a proto vaše další tipy směřujte do komentářů pod článkem.

Minix Neo X8 H Plus

Jako první se do mého výběru vešel starý dobrý známý Minix Neo X8 H Plus. Je to zástupce boxů s Android OS (4.4) a i když se nejedná o absolutní novinku, tak svou práci odvádí na jedničku s hvězdičkou. U tohoto navíc mám vše ověřené z recenze a do karet mu hraje i dobrá dostupnost v ČR, kde se dá sehnat již od necelých 4.000,- Kč. Tento Minix je vybaven čtyř jádrovým procesorem Amlogic S812-H, grafikou Mali-T450, 2 GB RAM a 16 GB ROM, dual band Wi-Fi, což je důležité kvůli šířce pásma, podporou H.265/HEVC a tím vším vám zajistí spokojenou zábavu u vaší hloupé televize, která se díky tomuto boxu promění v chytrou.

Beelink POCKET P1

Jako zástupce TV Boxů s OS Windows jsem vybral Beelink POCKET P1. Co si budeme namlouvat, s OS Windows v kategorii TV Boxů zas takový výběr není a Beelink POCKET P1 můžete použít nejen na tuto funkci. Zároveň i díky svému designu neurazí. POCKET P1 je vybaven čtyř jádrovým procesorem Intel Z3735F, 2 GB RAM, 32 GB ROM, dual band Wi-Fi. U tohoto mini PC nebo chcete-li TV Boxu se doporučuje zůstat na verzi Windows 8 neb 10 jsou na něm ještě poněkud nestabilní. Takže Beelink do kapsy, nainstalovat Kodi, připojit přes HDMI a máte doma multimediální centrum jak vyšité. Beelink POCKET P1 lze sehnat za cenu lehce přesahující 100 dolarů.

UGOOS UT3S

ugoos-ut3s

A na závěr jsem si nechal jednu zajímavost. Dual boot TV Box UGOOS UT3S, ale není to obvyklý dual boot Android/Windows, ale tentokrát Android/Ubuntu. A právě díky Ubuntu se tento box může stát zajímavou hračkou v rukou lidí s kladným vztahem k Linuxu. UGOOS UT3S je vybaven čtyř jádrovým procesorem RK3288, který doplňuje grafika Mali-T764, 2 GB RAM a 16 GB ROM je i verze 4 GB/32 GB, ta je samozřejmě dražší. Android se nachází ve verzi 4.4 a Ubuntu je 14.10. Dále zde nechybí dual band Wi-Fi 802.11b/g/n/ac a podpora H.265/HEVC. UGOOS UT3S (2/16) lze získat za cenu, která se pohybuje okolo 100 dolarů, ale není problém jej najít v nabídce i za cenu 200 dolarů. Je tedy třeba dobře vybírat.

Tak to byly dnešní tři tipy na Vánoce, týkající se TV Boxů a zítra se můžete těšit na pokračování od Marka, tentokrát s Outdoor telefony.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.