Xiaomi RedMi Note 3

Xiaomi_1

Dnešek patří především společnosti Xiaomi. Vždyť k dnešnímu dni vzhlíželi netrpělivě všichni fanoušci této dravé štiky ve vodách mobilního odvětví. Ačkoli již díky různým únikům a vlastně i oficiálním upoutávkám bylo zřejmé co se dá očekávat, přesto se Xiaomi jeden produkt povedlo utajit, a to druhá generace čističky vzduchu Mi Air Purifier 2. Pojďme však na hlavního interpreta dne, Xiaomi RedMi Note 3.

Kdo by to řekl, že po letním představení Xiaomi RedMi Note 2 se za pár měsíců dočkáme, dalo by se říci, nástupce tohoto modelu. Ano, z již v té době uniklých snímků se spekulovalo, jestli „dvojka nepřijde“ s kovovým tělem a snímačem otisku prstů, to však rychle vyvrátilo představení Note 2 a na samotný snímek s kovovým tělem se rychle pozapomnělo. Ne na dlouho! Po představení konkurenčních Meizu Metal a LeTV S1s přišly opět zmíněné uniklé snímky na řadu. A ač se na první pohled zdálo, že jde o FAKE (už jen ta podoba s Meizu Metal), tak se nakonec s přibývajícím časem formovalo do zajímavého překvapení tohoto roku. Spíše však šlo o rychlou reakci na již výše zmíněnou konkurenci.

Pravděpodobné uvedení třetí řady jsme si tedy již objasnili. Teď se pojďme podívat s čím se Xaiomi proti nebezpečně se rozrůstající konkurenci vytasilo.

Xaiomi RedMi Note 3 je pro značku svým způsobem revoluční. Přichází pro značku se dvěma úplně novými řešeními. Prvním je použití celokovového těla. Xiaomi doposud představilo telefony buď s celoplastovými zády nebo kovovým rámečkem v kombinaci s plastovými případně skleněnými zády. Teď tedy máme možnost poprvé okusit celokovou skořepinu, která svým tvarováním napovídá, že se hodně pracovalo s ergonomií úchopu. Jen škoda, že Xiaomi v tomto případě tak znatelně opisovalo u Meizu (pozn. redaktora: vzhled považuji za největší slabinu tohoto přístroje).

Druhým, velmi stěžejním prvkem se stává začlenění senzoru otisků prstů na zádech přístroje. Jedná se již o pokročilejší skener, takže nehrozí několika násobné přejíždění bříškem prstu bez valného úspěchu. Xiaomi se v tomto případě chlubí dokonce rychlostí 0,3s od samotného dotknutí se prstu čtečky. Senzor si může zapamatovat až pět takových otisků a také podporuje možnost schválení platby tímto způsobem.

Takže dvě nejvýznamnější novinky máme představeny. Ostatní specifikace se již tak zásadně oproti „dvojce“ neliší. Ještě však jedno velké překvapení nás čeká, to si však necháme až na konec.

Pro základ Xiaomi RedMi Note 3 si společnost zvolila ověřený a dnes velmi populární Mediatek Helio X10. Tomu dopomáhá dvou kanálová operační paměť s 2 GB RAM LPDDR3 eMMC 5.0 a 16 GB interního úložiště v základu a v prémiové verzi se nachází 3 GB RAM a 32 GB ROM.

Přestože je telefon kovový, tak jeho hmotnost stoupla o pouhé 4 gramy, oproti RedMi Note 2. Zajímavá je fyzická tloušťka telefonu, ta ve své třídě dosáhla na skvělých 8,65 mm. A to do takto tenkého těla vměstnali baterii s kapacitou 4000 mAh. Přihlédneme-li k nenáročnosti operačního systému MIUI7, který bude již připraven v telefonu po vybalení, tak můžeme očekávat velmi slibnou výdrž na baterii.

 

Vpředu nalezneme očekávaný 5,5 palcový displeje s FullHD rozlišením. Hlavní fotoaparát se chlubí modulem s 13 Mpx rozlišením a navíc s fázovým ostřením PDAF. Ten, dle Xiaomii, dokáže zaostřit bleskovou rychlostí do 0,1s. Doplňuje ho dvou-tónový blesk k přisvětlení expozice za zhoršených světelných podmínek. Přední kameru obhospodařuje senzor s 5 Mpx. Ten se zase chlubí širokoúhlým záběrem s úhlem 88°. Navíc fotoaparát disponuje zkrášlovací funkcí Beauty s 36 přednastavenými profily.

Konektivita přístroje by se dala označit jako standardní, tedy Wifi 802.11ac, Bluetooth, GSM, 3G, 4G/LTE, GPS. Navíc opět můžeme přivítat návrat ztraceného syna v podobě infraportu na horní hraně přístroje, podobně, jako u nedávno představeného Mi4c. Telefon má slot pro dvě SIM karty, jedná se tedy o dualSIM stanby, avšak s plnohodnotnou podporou u obou slotů, tedy i 4G. Pokud se těšíte na rozšířenou podporu LTE i o naše stěžejní pásma, opět narazíte. V tomto si zatím Číňané jedou zarytě tu svou kolej, bohužel:

podpora 4G Redmi Note 3

 

redmi

A možná nejlepší informace nakonec, ceny! Ty jsou velmi zajímavé. Nižší verze vychází v číně na 899,- juanů (141,- dolarů) a prémiovější verze se chlubí cenovkou 1099,- juanů (172,- dolarů). Zde Xiaomi jasně reagovalo na cenovku LeTV S1s a opět přililo horkého oleje do kádě s vodou. Obě verze se začnou prodávat v Číně od 27.11. 2015.

Galerie:

 

Xiaomi Mi Air Purifier 2

mi air purifier 2

Jako poslední produkt, které Xiaomi představilo na svém tzv. Grand Finale 2015, byla druhá generace čističky vzduchu, Xiaomi Mi Air Purifier 2. Tento cenově zajímavý produkt, vhodný právě do čínských metropolí, sužováných pověstným smogem, se pro našince stává spíše nedostupný. Tedy přinejmenším po stránce nákladů za přepravu přímo z Číny. Takže si jej představme jen krátce.

Čistička prošla re-designem a první, co vás zaujme je celkové zmenšení. To by však bylo asi málo. A tak Xiaomi zapracovalo a dovnitř umístilo úplně nový motor, který slibuje ještě tišší chod než u předchůdkyně, přesněji o 11%. Se zmenšením přišlo také snížení přefiltrovaného objemu vzduchu za hodinu. Myslím však, že tento fakt normální uživatel ani nepostřehne. Ve výkonném módu je objem skoro stejný jako v případě „jedničky“.

Navíc díky přepracování motoru dojde ke snížení spotřeby, a to v porovnání s Mi Air Purifier 1 až o 58%. Nově byl zkonstruován i filtr, který je nyní složen ze tří částí, a to z jakéhosi předfiltru, poté Hepa filtru a na konec byl umístěn filtr s uhlíkovými částicemi.

Celá čistička přijde na pouhých 699,- juanů (110,- dolarů) a na trh přijde taktéž 27.11. 2015. Jenže se jedná o rozměrný balík přesahující 3 kg a v tomto případě dosti narůstají přepravní náklady, které bohužel často atakují částku samotného přístroje.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.