O Elephone Ivory se už jednou zmínil Martin ve svém článku a nyní jsme dostali potvrzené specifikace tohoto budgetového modelu, kterým chce společnost Elephone obsadit podstatnou část lowendového trhu.

Elephone Ivory, jak jsme již věděli bude telefon s 5-palcovým displejem s HD rozlišením s populárním 2.5D zakřivením, pohánět ho bude procesor od Mediateku, kterým je očekávaný osmijádrový MT6753 o taktu 1.3GHz, paměti RAM bude k dispozici 2 GB, té interní bude 16 GB (předpokládáme možnost rozšíření via SD karty), zadním fotoaparátem bude 13 megapixelový senzor od Sony IMX214 a přední selfie kamerka budou 2 megapixelová. Překvapivě bude tento levný telefon osazen vepředu čtečkou otisků prstů a jako OS bude použit Android ve verzi 5.1 s plánovaným updatem na 6.0 v březnu 2016 (berme s rezervou). Nechybí podpora LTE sítí, a i když nemáme potvrzeny podporovaná pásma, troufáme si tvrdit, že „naše“ 800 se v seznamu najde.

elephone-ivory-1

Elephone Ivory se svou výbavou a cenou, dle našeho názoru, nasadí v tomto předvánočním souboji laťku hodně vysoko a jsme zvědavi na jeho výsledky. Jeho předprodej by měl začít již v nejbližších dnech. A teď obecněji. Plánujete nákup levného telefonu? Pokud ano, dali byste šanci Elephone Ivory?