Příští týden bude patřit především Xiaomi, která má ohlášenou konferenci na 24. listopadu/novembra v Pekingu v National Convention Centru. Je více než jasné, že v tento den spatří světlo světa očekávaná novinka Xiaomi RedMi Note Pro. Avšak stále se šušká, co by mohlo doplnit tento přístroj a jestli náhodou nebude mít hlavní slovo nakonec jiná novinka, jakou by mohl být například velmi opravdu velmi očekávaný Xiaomi Mi5 nebo Xiaomi MiPad 2.

Včera spoluzakladatel společnosti Lin Bin opět poškádlil fanoušky a na svém Weibo účtu zveřejnil další snímek, tentokráte se však nejedná o Xiaomi „červenou rýži“ s přídomkem Pro, ale jednoznačně vidíme celokovové tělo tabletu Xiaomi MiPad 2. A to by mohla být ta pravá hvězda dne. Na nástupce se již čeká poměrně dlouho, takže netrpělivost fanoušků stoupala s každou avizovanou akcí snad již od jara. Tak možná konečně dozrál čas.

xiaomi mi pad 2

Konfigurace tabletu nejsou potvrzené, ale podle nedávného úniku z GeekBench, by Xiaomi MiPad 2 měl být osazen procesorem Intel Atom x5-Z8500 se čtyřmi jádry a taktem 2,24 GHz, operační pamětí o kapacitě 2 GB RAM. Jako operační systém se uvádí Android 5.1, avšak existuje možnost, že by tablet mohl být dualboot. V tomto případě by přibyla navíc ještě volba Windows 10.

Cenová relace se odhaduje na podobnou částku, jako u předchůdce, tedy 1499,- juanů (235 dolarů). Ale je tu ještě možnost, že přístroj bude představen ve dvou verzích a ta dražší s pravděpodobnou podporou 4G/LTE by se měla zastavit na částce 1799,- juanů (282 dolarů).