Hodnocení recenzenta

Tento poctivý telefon je pro ty, kterým nesejde na použitém hardwaru, ale jde jim o relativně moderní přístroj, zvládající veškerou „sociální“ činnost s vydrží na baterii velmi dlouhou dobu a jako plus příjem DVB-T.

7
Celkové hodnocení x/10

Na konci října/októbra se Zbyněk svým bedlivým zrakem podíval na kousek z nabídky i-Mobile, konkrétně model IQ BIG a v recenzi mu udělil šest bodů, vzhledem k pár vytýkaným věcem. A jelikož to nedalo spát chlapcům z českého i-Mobile a svěřili se mi se svým podezřením na vadný kousek, souhlasil jsem s krátkým testem kompletně nového kusu v zapečetěné krabici. A jak to dopadlo?

Co se týče použitého HW, tak zde je jasné, že se nic nezměnilo. i-Mobile IQ BIG disponuje starším, ale stále dostačujícím hardwarem a tak jsem se zaměřil na věci ostatní a především na DVB-T, což je jedním z taháků (druhým je obří baterie) tohoto telefonu a musím říci, že jsem byl mile překvapen. Příjem stabilní, aplikace, které bylo v původní recenzi vytýkáno padání držela jako přibitá a když jsem u toho přibíjení i zadní kryt doléhal pevně a bez vrzání. I ROM za těch pár dnů, co jsem telefon měl v rukou se jevila stabilnější, než u kousku, který měl Zbyněk k testům.

A tak z těchto důvodů, dovolím si zvýšit o jeden bodík hodnocení tohoto nenáročného telefonu, který má ambice oslnit obří baterií a jeho velkým plusem je příjem DVB-T. Původní recenzi od Zbyňka si samozřejmě můžete přečíst zde.