Mnoho výrobců mobilních telefonů se občas pustí i do vod pro ně neprobádaných a představí něco z jiného segmentu. Své o tom ví Xiaomi, ale i Elephone k tomu má co říct. Levná power banka stejně jako grip pro elektronické kuřáky sice ještě nespatřili světlo světa, ale akční kameru Elephone Ele Explorer již lze zakoupit a to dokonce za zvýhodněnou cenu.

Kamera není podle všeho úplně tak z dílen Elephonu, ale jedná se o počin známé společnosti SJCAM, jejíž kamerky SJ4000 a SJ5000+ jsme testovali.

Elephone-Explorer-Actioncam-4

Hardwarová výbava se skládá z 16 MPx snímače OmniVision 4689, procesoru Allwinner V3, displeje s úhlopříčkou 2 palce (320 x 240) a 900 mAh baterie. Tato kombinace umožní natáčet 4K videa, ovšem jen při nízkém frameratu (15 fps). Při rozlišení 2,7K je to ale již 30 fps a u FullHD můžeme počítat s 60 fps. Hmotnost kamery včetně baterie je 58 gramů a při měření nám vyjdou hodnoty 59 x 41 x 29 mm.

V časově omezené akci je k dispozici 500 kusů, které jsou odeslány do 2 dnů. Další objednávky budou vyřízeny po 5. prosinci/decembri. Elephone zvolil akci, čím dříve koupíte, tím méně zaplatíte. Pokud nebudete s nákupem otálet, můžete ušetřit až 20$.

Elephone-Explorer-Actioncam-2

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.