Společnost Google začala aktualizovat svůj Android Wear. Pokud tedy vlastníte chytré hodinky, běžící na Android Wear, je tu pro vás dobrá zpráva. V nejbližších měsících by totiž všechna zařízení s Android Wear měla dostat update na Android 6.0 Marshmallow.

K dispozici je již nyní Software Development Kit (SDK) jako API 23. Vývojáři se tedy mohou směle pustit do přidávání nových vlastností a funkcí Android 6.0. Mezi funkcemi by měla přibýt možnost přiřadit oprávnění jednotlivým aplikacím a zároveň kdykoli toto oprávnění zapnout či vypnout. Další novinkou bude snadnější vytváření aplikací jak pro hodinky s kruhovým displejem, tak i s displejem hranatým, takže systém může pracovat se stejným zdrojem u obou typů hodinek a používat stejné rozvržení.

U hodinek s reproduktory bude možno přidávat zvuky a přehrávat zvukové soubory pomocí stejného rozhraní (AudioTrack, Media Player a ExoPlayer) jako u telefonů s Androidem. Kromě toho také Google přidává pro vývojáře nový emulátor, který umožní simulovat aplikace a prostředí přímo v počítači, bez nutnosti provádět tuto operaci v hodinkách.

Pro uživatel hodinek s Android Wear to v této chvíli znamená, že pokud testování bude probíhat hladce, mohli by se v dohledné době dočkat aktualizace via OTA. Těžko však v této chvíli odhadnou, zda to bude ještě do konce tohoto roku, nebo až začátkem roku příštího.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.