… spekuluje se o hardwarové výbavě na postu procesoru.

Vivo nám prostřednictvím nového teaseru odhaluje další funkci novinky Vivo X6. Na upoutávce máme možnost vidět spuštění současně dvou aplikací na displeji.

Vivo X6 by tedy bylo jedním z prvních čínských smartphonů, které by disponovaly touto funkcí, po níž již nějakou dobu fanoušci chytrých telefonů dychtí v souvislosti s operačním systémem Android. Samozřejmě Vivo, jako většina čínských producentů, používá svůj upravený operační systém, běžící na základech Android, Funtouch OS.

vivo X6 tease

Shrneme-li si to, tak nyní již víme, že přístroj bude disponovat snímačem otisků prstů, který umožní i bezdotykové platby. Tělo smartphonu dostane celokovový kabátek a uvnitř najdeme operační paměť o kapacitě 4 GB. Nyní navíc skrze vlastní nadstavbu operačního systému Funtouch OS, bude možné spustit dvě aplikace na displeji současně.

Co však zatím zůstává záhadou je velikost displeje (ačkoli zde se nejvíce skloňuje velikost 6 palců) a také jakým procesorem společnost přístroj vybaví.

V nedávné době se totiž objevily dva snímky, které prozrazují použití procesoru od společnosti Mediatek. Má to však jeden háček, každý totiž poukazuje na použití odlišného procesoru. V prvním případě se jedná o mid-range MT6752 a ve druhém případě naopak o high-end v podobě velmi očekávaného Helio X20.

V této souvislosti nás napadá snad jediné řešení, že X6 bude uvedena ve více variantách, kdy jedna verze zamíří do mid-range třídy a druhá by naopak měla oslovit top třídu. To může potvrzovat i únik z certifikačního úřadu 3C, kde tento telefon byl certifikován ve dvou verzích pod označeními X6A a X6L. Avšak v dalším úniku se objevila ještě třetí varianta X6D, u které se právě objevil procesor Mediatek MT6752. To je asi největší překvapení, protože se jedná o mid-range procesor, který určitě nevyužije potenciálu 4 GB RAM. Zajímavostí je také osazení obou fotoaparátu 12 Mpx senzorem, tedy alespoň dle níže uniklého snímku se specifikacemi.

Vivo X6D

Navíc do hry vstupuje i možnost, že rozdíl nebude jen v procesoru, ale i velikosti displeje, kdy v jednom případě může jít o velikost 5,5 až 5,7 palce a ve druhém již zmiňovaných 6.

6bde85dbjw1ey62smfokqj20go0b4di0

No, zdá se, že na definitivní rozluštění hádanky si budeme muset počkat buď do dalšího teaseru, nebo do 30. listopadu/novembra, kdy by se nám, podle poslední upoutávky a pozvánek na prezentační akci, které Vivo již začalo rozesílat, celý  přístroj měl představit v plné parádě.