V době, kdy největší pozornost na sebe strhává avizovaná novinka Vivo X6, se objevily špionážní fotografie dalšího a možná ještě více očekávanějšího přístroje společnosti Vivo, Vivo Xshot 3. A vypadá to vypadá, že Vivo se shlédlo v kampaních, které mají co do činění s předními světovými periodiky.

Vivo X6 se nedávno objevilo na akci známého módního magazínu Harper´s Bazaar u příležitosti velmi lukrativní přehlídky předního výrobce spodního prádla pro dámy, Victoria Secret´s. No a výše avizovaný Vivo Xshot 3 se tentokrát objevil po boku neméně známého, avšak koncepčně úplně odlišného National Geographic.

Už minulá verze Vivo Xshot zaujala nejednoho fanouška chytrých telefonů. U nás je značka Vivo spíše velká neznámá a není to jen o celkové nedostupnosti, ale především o nastavené cenové politice. Top modely Vivo, kam Xshot samozřejmě patří, mají cenovku nastavenou velmi vysoko, a to i na čínské poměry.

Vivo Xshot  už v minulé verzi dokázal přijít s velmi kompaktním tělem a atraktivním vzhledem s vycentrovaným hlavním fotoaparátem na zádech přístroje, ten patřil ve své době k tomu nejlepšímu na trhu. Navíc přibalil, jak už u Vivo bývá zvykem, velmi kvalitní Hi-Fi výstup a dobrou výdrž na baterii. I dnes tento přístroj má stále co říci a stále patří k telefonům, které zaujmou hned na první pohled.

vivo Xshot 3

Avšak vývoj nezastavíš a v téhle branži to platí dvojnásob. Jak už bylo výše zmíněno, objevily se špionážní fotografie, zobrazující pravděpodobného nástupce. Neodhalují vše, ale máme možnost vidět zadní stranu telefonu, kde snad nejvíce zaujme velká čočka fotoaparátu a posléze i snímač otisků prstů. Se snímačem otisků prstů bývá především spojena bezpečnost, ale dá se předpokládat, že podobně jako u očekávané X6, bude sloužit navíc jako bezpečnostní prvek k bezdotykové platbě. Tato funkce by měla být právě představena s Vivo X6.

Více zajímavě se však jeví velikost čočky kamery, což by mohlo naznačovat větší světelnost fotoaparátu, která se pojí i s lepšími vlastnostmi záznamu za zhoršených světelných podmínek. Mimochodem, původní Xshot již ve své době a daném segmentu disponoval úctyhodnou světelností f/1.8.

Ze snímků se také můžeme domnívat, že nástupce Xshot bude o něco větší než současný model s 5,2 palcovým displejem. Náš prozatímní odhad se kloní k 6 palcům.

vivo Xshot 3 2

Snímky zobrazují pravděpodobně podobu předprodukčního přístroje. Ten, s největší pravděpodobností, slouží k testům a v tomto případě k přípravě PR materiálů. Doufáme tedy, že s daným zařízením se oficiálně potkáme ještě v tomto roce. Předpoklad uvedení nahrává úplnému konci roku, kdy se Čína již tradičně připravuje na své nejdůležitější svátky, tedy příchod Nového roku, ten vychází kalendářně pro rok 2016 na začátek února/februára.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.