Dnes jsem zvolil anglický název „Unboxing Xiaomi gadgets“, protože jsem si pro vás připravil krátké video tří výrobků od Xiaomi. Nejsou to nejžhavější novinky, ale stojí za zmínku a určitě je nemá každý doma. Já jsem byl obdarovaný všemi třemi k svátku (ale dal jsem dárcům tip) a začínám si s nimi hrát.

Jedná se o Xiaomi powerbanku s kapacitou 10400 mAh, LED žárovku do USB portu a hlavně Xiaomi Bluetooth gamepad. Půjdeme však postupně a podíváme se nejdřív na powerbanku.

Xiaomi PowerBank 10400 mAh
Jedná se o powerbanku s kapacitou střední třídy (z dnešního pohledu, kdy už jsou v prodeji 30000 mAh), která má baterie ukryté v hliníkovém obalu. Rozměry jsou 90,5 x 77 x 21,6 mm a váha činí 250 gramů. Do kapsy kalhot se vejde, ale bacha na to, abyste neskončili s holým zadkem (váhu je znát). Doporučuji jí tedy nosit v tašce nebo v batohu. Prodává se za cenu od 13,93€ (na Gearbest) v stříbrné, zlaté, modré a červené barvě.

Počítejte s tím, že powerbanka má hodnotu 10 400 mAh, jde o kapacitu baterií, tedy při vybíjení z ní dostanete méně kvůli nutnému převodu napětí 3,7 V na výstupních 5 V. Když budeme uvažovat účinnost převodu vcelku dobrých 85 %, vychází z toho výsledná kapacita 8 840 mAh. Teď také počítejte s tím, že ani telefon nemá 100% účinnost nabíjení a i zde dojde ke ztrátám, dejme tomu dvacetiprocentním (to ještě v případě, že je telefon vypnut). Pro baterii tak z 10 400mAh powerbanky zbude jen lehce přes 7 000 mAh.xiaomi_power_bank_6

Xiaomi Mi LED světlo
Je to malé, ale výkonné LED světlo unibody konstrukce a jeho cena začíná na 2,65€ (na Gearbest) v bílé barvě. Pokud máte rádi jiné barvy, prodává se taky v bledě modré, oranžové, růžové a zelené.

Xiaomi Bluetooth Gamepad
To, z čeho mám největší radost, je Bluetooth Gamepad (psali jsem o něm zde), který je „poháněný“ dvěma AA bateriemi a tak není problém ho používat i několik dní (pokud máte baterky u sebe).  Jeho cena je momentálně 18,39€ (na Gearbest).