Levné věci jsou vždy populární a dobře prodávané, ačkoli zhusta nabízená kvalita neodpovídá ani nasazené nízké ceně. Před časem  jsem se spravedlivě rozhořčil nad archaickým kouskem Teclast X70 3G (k nahlédnutí ZDE), který podle mého nesplňoval ani základní požadavky ultra levného tabletu a je jen dobře, že existuje i mírně vylepšená verze Teclast X70-R 3G napravující pošramocený obraz. Pořád se nejedná o nic světoborného, ale když se člověk zamyslí nad nasazenou cenou v akci u našeho partnera Gearbestu, tak minimálně malý brouček v hlavě začne hlodat 🙂

Teclast X70-R 3G je opravdu hardware osekaný až na samou hranici použitelnosti, ale výbavou příjemně překvapí. Displej je 7″ úhlopříčky s bídným rozlišením 1024 x 600 pixelů a rozhodně nenadchne. Použitý čipset platformy Intel Sofia s 64-bitovým Atomem x3.3230 nabídne už poměrně slušný výkon, stejně jako stará grafika Mali-450MP4 a naštěstí Teclast přihodil něco málo na 1 GB RAM a 8 GB základního eMMC prostoru. Tím špatné a průměrné zprávy končí a tablet nabídne dvojici slotů na SIM kartu (s podporou 3G  a bez LTE), microSD slot, GPS, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, baterii o kapacitě 3000 mAh a systémem je předinstalovaný Android 5.1. Jak je vidět, tak výbava opravdu za tuto cenu není špatná a např.jako základní navigační pomůcka tablet určitě najde své příznivce.

1117shengdan2

Zmíněnou nízkou akční cenou je 49.99$ v časově omezené předvánoční prodejní akci na Gearbestu, která poběží do 24.listopadu/novembra a je limitovaná stovkou kusů. V době publikace tohoto článku jich tam však ještě dostatek zbývá pro případ, že by vás tento ultra levný základní kousek do tabletové sbírky zaujal.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.