Xiaomi je v současné době jedním ze dvou největších výrobců chytrých telefonů v Číně. A je to bezesporu ambiciozní společnost. Nyní prosakují na povrch zvěsti, že by Xiaomi mohlo v průběhu příštího roku začít osazovat svá zařízení OLED panely. Z Koreje totiž přichází zprávy, že LG Display a Xiaomi jsou v jednání o dodávkách OLED panelů a údajně se již ladí poslední detaily.

OLED displeje jsou známy především u zařízení Samsung nebo Motorola. Nabízejí výhodu hluboké úrovně černé, ostré barvy a úspory energie (protože každý pixel svítí samostatně). Xiaomi doposud u svých zařízení nabízelo LCD nebo IPS LCD displeje a tak se s rostoucí popularitou snaží uživatelům nabídnout něco víc.

LG-Flex-OLED

Společná jednání LG Display a Xiaomi by měla skončit do konce roku 2015. A Xiaomi avizovalo, že by mělo obdržet první zásilku LG OLED panelů v druhém čtvrtletí roku 2016. Přitom Xiaomi Mi 5 by mělo být představeno ještě před 2. čtvrtletím roku 2016. Je proto těžké očekávat, že tento model telefonu bude osazen OLED panelem.  Nicméně se zdá, že více a více výrobců bude používat OLED panely. Takže počkejme a uvidíme, jestli jednání mezi Xiaomi a LG Display budou opravdu úspěšná, nebo zda bude někdo vychytralejší a Xiaomi odsune na pozdější dobu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.