Vypadá to, že řada chameleonských konvertiblů Lenovo Yoga je v Číně populární natolik, že jsme se dočkali dalšího designového napodobitele (prvním, o kterém jsme psali byl Onda oBook 11) a tentokráte opravdu se vší parádou včetně zářivě oranžového provedení. Voyo A1 Plus Ultimate však použitým hardwarem vůbec nevypadá k zahození a i cena v předprodeji je poměrně příznivá, takže se na tento nový zázrak podívejme.

Šasi podle všeho pochází ze stejného OEM zdroje jako zmíněná Onda, 16 mm tloušťky a 1,2 kg váhy jsou hodnoty, které jsme už někde slyšeli, stejně tak pant, umožňující sklopení displeje až o 360°. Voyo však má šikovné zamykací šoupátko k uzamknutí požadovaného úhlu náklonu displeje, což vůbec není na škodu. Jinak se jedná o stejný 11,6″ IPS displej, rozeznávající až 10 dotyků, rozlišení je FHD 1920 x 1080 pixelů (16:9). Uvnitř je taktéž Intel Atom X5 8300 Cherry Trail, ale příjemně narostla jak kapacita RAM na 4 GB, tak eMMC úložný prostor na 64 GB. Nezapomnělo se ani na microHDMI, microSD slot, BT 4.0  a dvojici USB portů standardní velikosti, ale bohužel to vypadá pouze na verzi 2.0. Baterie také mírně oproti Onda nabobtnala na 10000 mAh a co se týče systému, tak jsou samozřejmostí předinstalované Windows 10.

Kousek už je v předprodeji, například u našich partnerů z Gearbestu za poměrně zajímavých 282,99$ a dodávky by měly být expedovány 20.listopadu/novembra. Za tu cenu to vypadá na slušný levný konvertibl, který by mohl zastat funkci základního netbooku pro nenáročné.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.