Výrobce chytrých telefonů, společnost Vivo, nám pomalu ale jistě odkrývá detaily svého nového přístroje Vivo X6. Tento přístroj, jak jsme již informovali, bude spadat do kategorie tzv. ultra-slim telefonů. Mluví se dokonce o úctyhodné tloušťce 4 mm. Pokud ovšem očekáváte, že půjde o další hon na rekord na úkor výkonu, tak je dost možné, že budete překvapeni.

Jedním z naznačujících ukazatelů, že nepůjde o další ořezávátko podobného typu, je ohlášená operační paměť RAM s kapacitou 4 GB. Navíc se mluví o dalším 1 GB, vyhrazeném pro samotnou grafickou kartu GPU. To, jestli si ten „gigabajt“ uzme z již avizovaných 4 GB nebo dostane samostatný cluster, nebylo úplně upřesněno. Odborníci se však přiklání k verzi 4+1. O dalších specifikacích se zatím obec odborná jen dohaduje, více však naznačujeme v předešlém článku zde.

vivo X6 teaser

Pojďme však dále. V posledních dnech se vyrojily další informace, a to ať už ty oficiální (v podobě dalšího teaseru), tak i ty uniklé.

Další teaser nám prozrazuje přítomnost čtečky otisků prstů s pokročilou technologií, tedy možnost snímání v celém spektru úhlů (360°). Navíc tento prvek bude dále spřažen s další funkcí telefonu, a to možností elektronických plateb. V praxi to znamená, že váš telefon by mohl nahradit vaši bezkontaktní platební kartu v peněžence. Samotná autorizace by pak probíhala pomocí vašeho otisku prstu. Jen podotýkám, že se bavíme o čínském trhu. Služba zatím nebyla nějak obšírněji představena, ale očekává se, že půjde o obdobu GooglePay, SamsungPay nebo ApplePay. Každopádně věříme, že detaily nám budou odtajněny se samotnou prezentací tohoto přístroje.

A když už jsem u té prezentace, tak Vivo vypustilo ještě jeden teaser s takovou matematickou hříčkou, ze které můžeme vyvodit termín uvedení na 6. prosince/decembra.

vivo X6 datum

No a zdá se, že někdo využil situace a díky spolupráci Vivo s čínskou mutací módního magazínu Harper´s Bazaar nám samotný telefon „vyblejsknul“. Vše se událo u příležitosti sponzoringu módní přehlídky věhlasné značky dámského spodního prádla Victoria’s Secret (pánové, kdo by neznal, že ano). Z fotografie detaily nevyčteme, ale jedno víme jistě, žádné doposud uvedené Vivo nemá takto umístěnou čtečku otisků prstů. Z toho se můžeme víc než jen domnívat, že jde o očekávané Vivo X6.

vivo X6

 

A nakonec edit, objevil se další teaser nesoucí logo X6, který zve již na dnešek, tedy 11.11.

vivo X6 tease