Výrobce chytrých telefonů, společnost Vivo, nám pomalu ale jistě odkrývá detaily svého nového přístroje Vivo X6. Tento přístroj, jak jsme již informovali, bude spadat do kategorie tzv. ultra-slim telefonů. Mluví se dokonce o úctyhodné tloušťce 4 mm. Pokud ovšem očekáváte, že půjde o další hon na rekord na úkor výkonu, tak je dost možné, že budete překvapeni.

Jedním z naznačujících ukazatelů, že nepůjde o další ořezávátko podobného typu, je ohlášená operační paměť RAM s kapacitou 4 GB. Navíc se mluví o dalším 1 GB, vyhrazeném pro samotnou grafickou kartu GPU. To, jestli si ten „gigabajt“ uzme z již avizovaných 4 GB nebo dostane samostatný cluster, nebylo úplně upřesněno. Odborníci se však přiklání k verzi 4+1. O dalších specifikacích se zatím obec odborná jen dohaduje, více však naznačujeme v předešlém článku zde.

vivo X6 teaser

Pojďme však dále. V posledních dnech se vyrojily další informace, a to ať už ty oficiální (v podobě dalšího teaseru), tak i ty uniklé.

Další teaser nám prozrazuje přítomnost čtečky otisků prstů s pokročilou technologií, tedy možnost snímání v celém spektru úhlů (360°). Navíc tento prvek bude dále spřažen s další funkcí telefonu, a to možností elektronických plateb. V praxi to znamená, že váš telefon by mohl nahradit vaši bezkontaktní platební kartu v peněžence. Samotná autorizace by pak probíhala pomocí vašeho otisku prstu. Jen podotýkám, že se bavíme o čínském trhu. Služba zatím nebyla nějak obšírněji představena, ale očekává se, že půjde o obdobu GooglePay, SamsungPay nebo ApplePay. Každopádně věříme, že detaily nám budou odtajněny se samotnou prezentací tohoto přístroje.

A když už jsem u té prezentace, tak Vivo vypustilo ještě jeden teaser s takovou matematickou hříčkou, ze které můžeme vyvodit termín uvedení na 6. prosince/decembra.

vivo X6 datum

No a zdá se, že někdo využil situace a díky spolupráci Vivo s čínskou mutací módního magazínu Harper´s Bazaar nám samotný telefon „vyblejsknul“. Vše se událo u příležitosti sponzoringu módní přehlídky věhlasné značky dámského spodního prádla Victoria’s Secret (pánové, kdo by neznal, že ano). Z fotografie detaily nevyčteme, ale jedno víme jistě, žádné doposud uvedené Vivo nemá takto umístěnou čtečku otisků prstů. Z toho se můžeme víc než jen domnívat, že jde o očekávané Vivo X6.

vivo X6

 

A nakonec edit, objevil se další teaser nesoucí logo X6, který zve již na dnešek, tedy 11.11.

vivo X6 tease

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.