Společnost Asus se zřejmě rozhodla, že nebude nějakou dobu na poli smartphonů produkovat nic jiného než varianty jejich úspěšného modelu ZenFone a nemůžeme jim to mít za zlé. Prostě kuj železo, dokud je žhavé a tak na trh přichází Asus ZenFone Selfie.

Asus ZenFone Selfie je, jak nám již jeho název napovídá, určen především pro ty, co se rádi blýskají přední kamerkou. A ta není ledajaká. Asus prostě vzal zadní kameru a šoupnul ji dopředu, takže se zde dočkáme 13MP fotoaparátu se světelnosti f/2.2 a dokonce i s LED bleskem. Zadní kamera je skoro ta samá, taktéž 13 MP, ale se světelností f/2.0. A co se týče zbytku specifikací, tak na rozdíl od Dvojky, kterou jsme recenzovali tady, pohání model Selfie osmi jádrový 64-bitový Qualcomm Snapdragon 615, který doplňuje 3 GB RAM a 16 GB ROM, rozšiřitelné via SD karty až o 128 GB. Co se týče displeje, tak je zde použit IPS panel s 5,5 palcovou velikostí a FHD rozlišením, baterie má kapacitu 3000 mAh a podpora LTE bude záviset na variantě přístroje, jak jsme to poznali už u ZenFone 2.

Asus ZenFone Selfie ve verzi ZD551KL se aktuálně nachází v předprodeji s cenou 245,99 dolarů a ti, jenž zaujal koncept přední nabušené kamery si jej můžou prozkoumat např. zde.