Po dlouhé době se světu ukázala nová generace náramku Xiaomi MiBand 1S. Ty, kteří čekali nějaké designové experimenty, musím zklamat a odkázat je na inteligentní zařízení AmazFit. Xiaomi se drželo osvědčeného modelu a hlavní změna se odehrává na zadní straně, kde se nově nachází snímač srdečního tepu.

Na první pohled lze obě zařízení snadno zaměnit, a to jak po designové, tak funkční stránce. Jediným výrazným vylepšením je onen snímač srdečního tepu, který slouží pro zpřesnění měření. Díky snímači budou údaje o kvalitě spánku a nebo třeba spálených kaloriích více odpovídat realitě. Xiaomi MiBand 1S disponuje 45 mAh baterií, Bluetooth 4.0 a certifikací IP67. Kompatibilita je zajištěna se smartphony s OS Android 4.4 a vyšší i iOS 7+.

Srovnání rozměrů:

Mi Band 1s Mi Band
Váha 5,5 g 5,0 g
Délka 37 mm 36 mm
Šířka 13,6 mm 14,0 mm
Tloušťka 9,9 mm 9,0 mm

 

Pro čínský lid i lidová cena, a to 99¥ (16 dolarů). Pro nás, ostatní smrtelníky, bude opět o něco vyšší a můj odhad je kolem 20 dolarů. Xiaomi MiBand 1S tak má našlápnuto stát se bestsellerem mezi chytrými náramky.

xiaomiband6

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.